Liga szwedzka - 16. kolejka Allsvenskan: Hammarby Sztokholm - Elfsborg Boras 5-2 (4-1)

22 lipca na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się starcie 16. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Hammarby i Elfsborg. Mecz zakończył się zwycięstwem Hammarby 5-2. Na stadionie zasiadło 21 161 widzów.

J. Karlsson 47'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków drużyna Elfsborg wygrała 14 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Simonowi Strandowi z zespołu gości. Była to 13. minuta starcia.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Imad Khalili wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hammarby , strzelając gola w 18. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Nikoli Dżurdżicia.

W 28. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Elfsborg Stian Rode.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hammarby w 31. minucie spotkania, gdy Imad Khalili zdobył trzecią bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Muamer Tankovic.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Muamer Tankovic. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola ponownie pomagał Nikola Dżurdżić.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszą bramkę dla piłkarzy Elfsborg zdobył Per Frick. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zanotował Jesper Karlsson.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Jesper Karlsson. Asystę przy bramce zaliczył Simon Strand.

W 50. minucie w drużynie Hammarby doszło do zmiany. Mats Solheim wszedł za Richarda Magyara. W 56. minucie arbiter wręczył kartkę Frederikowi Holstowi z Elfsborg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hammarby w 63. minucie spotkania, gdy Alexander Kačaniklić strzelił piątego gola. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Muamer Tankovic.

W 65. minucie Darijan Bojanic zastąpił Tima Söderströma. Między 72. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-2.

Frederik Holst56′
50′ Richard Magyar
Stian Rode Gregersen 28′ (samob.)
77′ Simon Sandberg
Simon Strand13′
Dennis Widgren
Robert Gojani
65′ Darijan Bojanic
Samuel Holmen72′
 63′ Alexander Kačaniklić
Stefan Daisuke Ishizaki69′
 18′, 31′ 73′ Imad Khalili
Jesper Karlsson  47′ 78′
 39′ Muamer Tankovic
Jon Jönsson
50′ Mats Solheim
Rami Kaib
Leo Bengtsson
Simon Lundevall69′
Vladimir Rodić
Simon Olsson
65′ Tim Söderström
Deniz Hümmet69′ 84′
73′ Aron Johannsson
Marokhy Ndione78′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Elfsborg pokazał pięć.