Liga szwedzka - 15. kolejka Allsvenskan: Östersunds FK - IFK Norrköping 2-1 (0-0)

14 lipca na Jämtkraft Arena odbyło się starcie 15. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Östersunds i Norrköpinga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Östersunds 2-1. Na stadionie stawiło się 4 519 widzów.

15. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-07-14 15:00 | Stadion: Jämtkraft Arena | Widzów: 4519 | Arbiter: B. Pandzic
J. Larsson 65'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań jedenastka Östersunds wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie sędzia ukarał kartką Samuela Mensaha, piłkarza gospodarzy. Trener Norrköpinga postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Alexandra Franssona i na pole gry wprowadził napastnika Jordana Larssona, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dziewięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W tym czasie zawodnicy Östersunds nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 56. minucie bramkę zdobył Dino Islamovic.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 65. minucie Jordan Larsson wyrównał wynik meczu. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Guðmundur Thórarinsson.

W 67. minucie Sead Haksabanovic został zastąpiony przez Karl Holmberga. Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Hosam Aiesh wywołał eksplozję radości wśród kibiców Östersunds, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Asystę przy golu zanotował Francis Baptiste.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Filip Dagerstål
77′ Eirik Haugan
Kasper Larsen
52′ 75′ Samuel Mensah
Rasmus Lauritsen
Isak Ssewankambo
Ian Rey Smith Quiros86′
84′ Marco Weymans
Sead Haksabanovic67′
 90′ Hosam Aiesh
Simon Thern
72′ Rewan Amin
Alexander Fransson55′
Curtis Edwards
Guðmundur Thórarinsson90′
 56′ 90′ Dino Islamović
Christoffer Nyman
Francis Baptiste
Simon Ivar Alexander Skrabb
Sixten Mohlin
David Mitov-Nilsson
75′ Tom Pettersson
Egzon Binaku
Henrik Bellman
Henrik Castegren
77′ Ludvig Fritzson
Lars Christian Krogh Gerson86′
84′ Jamie Hopcutt
Andreas Blomqvist
Pontus Kindberg
Karl Holmberg67′

Jordan Larsson55′  65′ 90′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.