Liga szwedzka - 15. kolejka Allsvenskan: Malmö FF - Örebro SF 2-1 (1-1)

W meczu 15. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 12 sierpnia, zespół Malmö zwyciężył z Örebro 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Eleda Stadion.

J. Larsson 27'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 45 pojedynków drużyna Malmö wygrała 25 razy i zanotowała 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Malmö zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Örebro była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Örebro w 27. minucie spotkania, gdy Jake Larsson zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Hussein Ali.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Johanowi Mårtenssonowi z jedenastki gości. Była to 32. minuta meczu.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 44. minucie gola wyrównującego strzelił Erdal Rakip. W zdobyciu bramki pomógł Ola Toivonen.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 62. minucie za Arnóra Traustasona wszedł Søren Krukow. Trener Malmö wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adiego Nalica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Amin Sarr. Posunięcie trenera było słuszne. Adiego Nalica strzelił zwycięskiego gola w 71. minucie spotkania.

W 64. minucie w drużynie Örebro doszło do zmiany. Eddie Granlund wszedł za Husseina Alego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Adi Nalic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malmö, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Jo Inge Bergeta.

W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Franza Brorssona z Malmö, a w 84. minucie Nahir Besarę z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Hussein Ali64′
75′ Franz Brorsson
Nahir Besara84′
 44′ Erdal Rakip
Nordin Gerzić
62′ Arnór Ingvi Traustason
Jake Larsson  27′
Jo Inge Berget
Johan Mårtensson32′ 75′
Ola Toivonen
David Seger
62′ Amin Sarr
Daniel Björkman
62′ Søren Krukow Rieks
Eddie Albin Alexander Granlund64′
Oscar Lewicki
Kevin Wright75′
62′  71′ Adi Nalic
Robin Book81′
Marcus Antonsson
Dennis Collander75′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Malmö w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.