Liga szwedzka - 15. kolejka Allsvenskan: IK Sirius Fotboll - Helsingborgs IF 3-1 (2-0)

13 sierpnia na Studenternas IP w Uppsali odbył się pojedynek 15. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami IK Sirius i Helsingborgs. Mecz zakończył się zwycięstwem IK Sirius 3-1.

A. Andersson 69'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie kartką został ukarany Mohammed Abubakari, piłkarz Helsingborgs.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników IK Sirius w 15. minucie spotkania, gdy Stefano Vecchia zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 18. minucie kartkę dostał Tim Björkström z IK Sirius.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna IK Sirius, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Nahom Girmai. W zdobyciu bramki pomógł Mohammed Saeid.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Brandurowi Hendrikssonowi, zawodnikowi gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Helsingborgs postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Alhaji Gero, a murawę opuścił Brandur Hendriksson. Na drugą połowę jedenastka IK Sirius wyszła w zmienionym składzie, za Tima Björkströma wszedł Hjalmar Ekdal.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie Nahom Girmai ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-0. Przy zdobyciu bramki pomógł Stefano Vecchia.

Po godzinie gry arbiter przyznał kartkę Nahomowi Girmaiemu z zespołu gospodarzy. W 61. minucie Joseph Ceesay został zmieniony przez Andersa Degna. A kibice IK Sirius nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adama Ståhla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Elias Andersson.

W 65. minucie sędzia ukarał kartką Andersa Degna, piłkarza Helsingborgs. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Helsingborgs doszło do zmiany. Noel Mbo wszedł za Maksa Svenssona.

Zawodnicy Helsingborgs odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik ustalił Alex Andersson. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zaliczył Jakob Voelkerling-Persson.

W 70. minucie Stefano Vecchia został zmieniony przez Johana Karlssona, a za Yukiyę Sugitę wszedł na boisko Laorent Shabani, co miało wzmocnić zespół IK Sirius. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Armina Gigovica na Ludviga Carliusa oraz Aleksa Anderssona na Caspera Widella. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Alexander Nilsson
18′ 46′ Tim Björkström
Armin Gigovic83′
63′ Elias Andersson
Brandur Hendriksson42′ 46′
 22′, 50′ 60′ Nahom Girmai Netabay
Jakob Voelkerling-Persson
Adam Hellborg
Alex Timossi Andersson  69′ 83′
83′ Yukiya Sugita
Rasmus Jönsson
 15′ 70′ Stefano Vecchia
Emil Hellman
Jonathan Viscosi
Ian Pettersson
46′ Hjalmar Ekdal
Anders Degn Randrup61′ 65′
70′ Johan Karlsson
Ravy Tsouka Dozi
Jamie Roche
Casper Widell83′
83′ Laorent Shabani
Alhaji Gero46′
63′ Adam Ståhl
Noel Mbo69′
Kennedy Igboananike
Ludvig Carlius83′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Helsingborgs w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedenastka IK Sirius w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.