Liga szwedzka - 14. kolejka Allsvenskan: Malmö FF - Örebro SF 2-1 (1-1)

6 lipca na Swedbank Stadion odbył się pojedynek 14. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Malmö i Örebro. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Malmö 2-1. Starcie obejrzało 11 521 widzów.

14. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-07-06 19:00 | Stadion: Eleda Stadion | Widzów: 11521 | Arbiter: M. Lindgren
F. Rogic 19'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 mecze zespół Malmö wygrał 23 razy i zanotował 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malmö w 14. minucie spotkania, gdy Marcus Antonsson zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Erdal Rakip.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 19. minucie Filip Rogic wyrównał wynik meczu z karnego.

W 23. minucie sędzia ukarał kartką Jake'a Larssona, zawodnika Örebro. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie Rodin Deprem został zastąpiony przez Martina Broberga. W 64. minucie kartkę otrzymał Daniel Björkman z zespołu gości.

Chwilę później trener Malmö postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Erdala Rakipa. Na boisko wszedł Søren Krukow, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce Malmö doszło do zmiany. Guillermo Molins wszedł za Marcusa Antonssona.

Piłkarze Malmö w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Anders Christiansen. Asystę przy golu zaliczył Eric Larsson.

W 74. minucie sędzia wręczył kartkę Markusowi Rosenbergowi z Malmö. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Örebro doszło do zmiany. Michael Omoh wszedł za Viktora Prodella. Trener Örebro postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Daniela Björkmana i na pole gry wprowadził napastnika Agona Mehmetiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 82. minucie w jedenastce Malmö doszło do zmiany. Fouad Bachirou wszedł za Arnóra Traustasona. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Arvid Brorsson
 68′ Anders Christiansen
Martin Olof Lorentzson
Bonke Innocent
Johan Bertilsson
Oscar Lewicki
Nordin Gerzić
66′ Erdal Rakip
Jake Larsson23′
82′ Arnór Ingvi Traustason
Filip Rogic  19′ (k.)
74′ Markus Rosenberg
Rodin Deprem57′
 14′ 66′ Marcus Antonsson
Niclas Bergmark
82′ Fouad Bachirou
Adam Bark
Romain Gall
Martin Broberg57′
66′ Søren Krukow Rieks
Michael Junior Omoh81′
66′ Guillermo Federico Molins Palmeiro
Agon Mehmeti81′

Zespół Malmö był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.