Liga szwedzka - 14. kolejka Allsvenskan: Kalmar FF - AIK Fotboll 0-1 (0-0)

W meczu 14. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 6 lipca, drużyna Kalmara przegrała z Fotboll 0-1 (0-0). Mecz na Guldfågeln Arena obejrzało 7 139 widzów.

14. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-07-06 15:00 | Stadion: Guldfågeln Arena | Widzów: 7139 | Arbiter: K. Karlsson
Kalmar FF
AIK Fotboll
0
1
C. Obasi 56'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Drużyna Fotboll wygrała aż 16 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 24. minucie Nils Fröling został zmieniony przez Pape'a Dioufa.

W 38. minucie w drużynie Kalmara doszło do zmiany. Isak Magnusson wszedł za Piotra Johanssona. Od 40. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Fotboll i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie w zespole Fotboll doszło do zmiany. Panajotis Dimitriadis wszedł za Pera Karlssona.

Dopiero w drugiej połowie Chinedu Obasi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fotboll, zdobywając bramkę w 56. minucie pojedynku. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Karol Mets.

W 63. minucie żółtą kartkę dostał Rafinha, zawodnik Kalmara. Trener Kalmara postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Rafinhę i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Ahla-Holmströma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem starcia sędzia pokazał żółtą kartkę Pape'owi Dioufowi z drużyny gospodarzy.

W 79. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Romarinho z drużyny Kalmara i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 13. minucie doliczonego czasu. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę otrzymał Viktor Elm z Kalmara.

Per Karlsson53′
86′ Viktor Elm
Karol Mets45′
Emin Nouri
Daniel Sundgren
Rasmus Elm
Enoch Kofi Adu
63′ 74′ Rafael Gimenes da Silva
Bilal Hussein
38′ Piotr Johansson
Sebastian Larsson57′
45′ 79′ Romário Pereira Sipião
Anton Salétros
Emaxwell Souza de Lima
Chinedu Obasi Ogbuke  56′
24′ Nils Fröling
Panajotis Dimitriadis53′
74′ Alexander Ahl-Holmström
Heradi Rashidi
24′ 76′ Pape Alioune Diouf
Saku Tuomas Severi Ylätupa
38′ Isak Magnusson
Tarik Elyounoussi57′
Måns Söderqvist
Henok Goitom71′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.