Liga szwedzka - 14. kolejka Allsvenskan: Elfsborg Boras - Helsingborgs IF 1-1 (0-0)

8 lipca na Borås Arena w Boråsie odbył się pojedynek 14. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Elfsborg i Helsingborgs. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 5 430 widzów.

M. Svensson 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Jedenastka Helsingborgs wygrała aż 20 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 12.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 20. minucie kartką został ukarany Gustav Henriksson, zawodnik gospodarzy.

W 21. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości. W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mohammeda Abubakariego z Helsingborgs, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Pawela Cibickiego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie Kevin Kabran został zmieniony przez Simona Lundevalla.

W tym czasie to piłkarze Helsingborgs otworzyli wynik. W 56. minucie Max Svensson dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zaliczył Anders Degn.

W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Simona Stranda z Elfsborg, a w 69. minucie Andersa Degna z drużyny przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Elfsborg doszło do zmiany. Jesper Karlsson wszedł za Pera Fricka. Trener Elfsborg postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Samuela Holmena i na pole gry wprowadził napastnika Deniza Hümmeta, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 79 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Simon Olsson. Przy strzeleniu gola asystował Jesper Karlsson.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Kalle Joelsson
20′ Gustav Henriksson
Anders Degn Randrup69′ 81′
Frederik Holst
Adam Eriksson
Stian Rode Gregersen
Andreas Granqvist 21′ (k.)
60′ Simon Strand
Markus Holgersson
Robert Gojani
Fredrik Liverstam
73′ Samuel Holmen
Mohammed Abubakari37′
 87′ Simon Olsson
Andreas Landgren
55′ Kevin Kabran
Max Svensson  56′
73′ Per Frick
Mamudo Moro
45′ Pawel Cibicki
Kundai Benyu77′
55′ Simon Lundevall
Armin Gigovic
73′ Deniz Hümmet
Johan Persson81′
73′ Karl Jesper Karlsson
Filip Sjöberg
Marokhy Ndione
Noel Mbo

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Elfsborg, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna Elfsborg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.