Liga szwedzka - 13. kolejka Allsvenskan: GIF Sundsvall - AFC Eskilstuna 0-0

W pojedynku 13. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 29 czerwca, drużyna Sundsvall zremisowała z Eskilstuną City 0-0. Mecz na NP3 Arena obejrzało 4 950 widzów.

13. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-06-29 23:00 | Stadion: NP3 Arena | Widzów: 4950 | Arbiter: V. Wolf
GIF Sundsvall
AFC Eskilstuna
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Sundsvall wygrała aż osiem razy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach jedenastka Sundsvall próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 71. minucie Albin Palmlöv został zmieniony przez Chidiego Omejego. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Eskilstuny City doszło do zmiany. Daniel Miljanovic wszedł za Ousmane'a Camarę.

Po chwili trener Eskilstuny City postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Onyedikachuwu Nnamaniego wszedł Wilhelm Loeper, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Sundsvall doszło do zmiany. Eric Björkander wszedł za Pa Konatego.

Jesper Björkman
90′ Pa Momodou Konate
George Felix Michel Melki
71′ Albin Palmlöv
Igor Lewczenko
90′ Eric Björkander
Kristijan Miljević
71′ Chidi Dauda Omeje
Denni Robin Avdić

Przewaga drużyny Sundsvall w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Sundsvall w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Drużyna gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.