Liga szwedzka - 13. kolejka Allsvenskan: Falkenbergs FF - Elfsborg Boras 2-1 (1-1)

29 czerwca na Falcon Alkoholfri Arena odbyło się starcie 13. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Falkenbergs i Elfsborg. Mecz zakończył się zwycięstwem Falkenbergs 2-1. Na stadionie zasiadło 4 318 widzów.

13. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-06-29 18:00 | Stadion: Falcon Alkoholfri Arena | Widzów: 4318 | Arbiter: G. Maqedonci
P. Cibicki 19'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Elfsborg wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Falkenbergs nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Robin Östlind. Sytuację bramkową stworzył Kirill Pogrebnyak.

Drużyna Falkenbergs krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Pawel Cibicki. Przy zdobyciu bramki asystował Robert Gojani.

W 41. minucie Tobias Karlsson zastąpił Tibora Jozę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 69. minucie w jedenastce Elfsborg doszło do zmiany. Simon Lundevall wszedł za Jespera Karlssona. Trener Falkenbergs postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Robina Östlinda i na pole gry wprowadził napastnika Johna Chibuike'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 78. minucie boisko opuścili piłkarze Elfsborg: Deniz Hümmet, Marokhy Ndione, a na ich miejsce weszli Simon Olsson, Per Frick.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Falkenbergs w 78. minucie spotkania, gdy John Chibuike zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Falkenbergs doszło do zmiany. Tobias Englund wszedł za Jacoba Ericssona.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Kevin Stuhr-Ellegaard
88′ Jacob Ericsson
Frederik Holst
Per Karlsson
Jon Jönsson
41′ Tobias Karlsson
Samuel Holmen
 14′ 69′ Robin Östlind
Tim Rönning
41′ Tibor Brink-Joza
Rami Kaib
88′ Tobias Englund
Simon Lundevall69′
Johan Lassagård
Filip Schyberg
69′  78′ (k.) John Chibuike
Deniz Hümmet78′
Nsima Peter
Kevin Kabran
Edi Sylisufaj
Marokhy Ndione78′

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.