Liga szwedzka - 13. kolejka Allsvenskan: Djurgardens Sztokholm - Kalmar FF 2-0 (0-0)

W spotkaniu 13. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 1 lipca, drużyna Djurgardens wygrała z Kalmarem 2-0 (0-0). Mecz na Tele2 Arena w Sztokholmu obejrzało 12 717 widzów.

13. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-07-01 19:00 | Stadion: Tele2 Arena | Widzów: 12717 | Arbiter: M. Strömbergsson
Djurgardens Sztokholm
Kalmar FF
2
0
M. Danielsson 87'
M. Turay 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków zespół Djurgardens wygrał 18 razy i zanotował 15 porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Djurgardens zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Kalmara była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Fidan Aliti z drużyny gości. Była to 26. minuta meczu.

W 55. minucie Rafinha został zastąpiony przez Månsa Söderqvista. W 59. minucie kartkę obejrzał Emin Nouri z Kalmara.

Chwilę później trener Djurgardens postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Kevina Walkera. Na boisko wszedł Astrit Ajdarević, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 67. minucie Maxwell został zmieniony przez Pape'a Dioufa, a za Nilsa Frölinga wszedł na boisko Isak Magnusson, co miało wzmocnić zespół Kalmara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicklasa Bärkrotha na Edwarda Chilufyę. W 84. minucie kartkę dostał Jonathan Ring, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Djurgardens w 87. minucie spotkania, gdy Marcus Danielsson strzelił pierwszego gola. W doliczonym czasie gry w zespole Djurgardens doszło do zmiany. Besard Sabovic wszedł za Jonathana Ringa.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Djurgardens, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Mohamed Buya. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Aslak Fonn.

W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Besardowi Sabovicowi z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Lucas Hägg-Johansson
 87′ Marcus Danielsson
Rasmus Elm
84′ 90′ Jonathan Ring
Rafael Gimenes da Silva55′
Fredrik Ulvestad
Piotr Johansson
61′ Kevin Walker
Romário Pereira Sipião
67′ Nicklas Bärkroth
Emaxwell Souza de Lima67′
 90′ Mohamed Buya Turay
Nils Fröling76′
Per Kristian Worre Bråtveit
Viktor Noring
Jonathan Augustinsson
Henrik Löfkvist
61′ Astrit Ajdarević
Herman Hallberg
Hampus Finndell
Alexander Ahl-Holmström
Dzenis Kozica
Pape Alioune Diouf67′
90′ 90′ Besard Sabovic
Isak Magnusson76′
67′ Edward Chilufya
Måns Söderqvist55′

Zespół Djurgardens zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.