Liga szwedzka - 13. kolejka Allsvenskan: BK Häcken - IFK Norrköping 2-1 (1-0)

W pojedynku 13. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Häcken zwyciężył z Norrköpingiem 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Bravida Arena w Göteborgu.

R. Lauritsen 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Zespół Norrköpinga wygrał aż 16 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Häcken nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie Alexander Toft dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Elohor Ekpolo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Häcken.

Na drugą połowę zespół Norrköpinga wyszedł w zmienionym składzie, za Andreasa Blomqvista wszedł Linus Hallenius. Trener Häcken postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Viktor Lundberg, a murawę opuścił Daleho Irandust.

Drugą połowę drużyna Norrköpinga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Linusa Wahlqvista wszedł Sead Haksabanovic. W 59. minucie arbiter wyrzucił z boiska Filipa Dagerståla z Norrköpinga.

Zespół Norrköpinga ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie Alexander Toft ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leonard Zuta.

W 65. minucie Alexander Toft został zastąpiony przez Gustafa Nilssona. A kibice Norrköpinga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pontusa Almqvista. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jonathan Levi. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 67. minucie Christoffer Nyman został zmieniony przez Ishaqa Abdulrazaka, co miało wzmocnić zespół Norrköpinga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patrika Wålemarka na Adama Anderssona.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Rasmus Lauritsen. Bramka padła po podaniu Seada Haksabanovica.

W 90. minucie w drużynie Häcken doszło do zmiany. Johan Hammar wszedł za Ahmeda Yasina. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Linus Hallenius z zespołu gości. Była to 90. minuta pojedynku. Drużynie Norrköpinga zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Häcken.

Andreas Blomqvist46′
46′ Daleho Irandust
Ísak Bergmann Jóhannesson
73′ Patrik Wålemark
Alexander Fransson
90′ Ahmed Yasin
Eric Anders Smith
 16′, 63′ 65′ Alexander Toft Søderlund
Christoffer Nyman67′
Alexander Nadj
Felix Jakobsson
90′ Johan Hammar
Christopher Telo
73′ Adam Andersson
Ishaq Abdulrazak67′
Adnan Maric
Sead Haksabanovic46′
Jasse Tuominen
Manasse Kusu
46′ Viktor Lundberg
Pontus Almqvist66′
65′ Gustaf Nilsson
Linus Hallenius46′ 90′

Arbiter nie ukarał zawodników Häcken żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.