Liga szwedzka - 12. kolejka Allsvenskan: Falkenbergs FF - Kalmar FF 0-0

1 czerwca na Falcon Alkoholfri Arena odbyło się starcie 12. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Falkenbergs i Kalmara. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 3 307 widzów.

12. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-06-01 18:00 | Stadion: Falcon Alkoholfri Arena | Widzów: 3307 | Arbiter: F. Klitte
Falkenbergs FF
Kalmar FF
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Falkenbergs wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Carl Johansson z Falkenbergs. Była to 28. minuta spotkania.

W 63. minucie Isak Magnusson został zastąpiony przez Adriana Edqvista. W 66. minucie Nsima Peter został zmieniony przez Mergima Laciego, co miało wzmocnić drużynę Falkenbergs. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nilsa Frölinga na Maxwella.

W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fidana Alitiego z Kalmara, a w 69. minucie Johna Björkengrena z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Falkenbergs postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Anton Wede, a murawę opuścił Edi Sylisufaj. Trener Kalmara postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Rafinhę i na pole gry wprowadził napastnika Månsa Söderqvista, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 82. minucie sędzia wręczył kartkę Rasmusowi Elmowi z drużyny gości.

Viktor Agardius
28′ Carl Johansson
Rafael Gimenes da Silva77′
69′ John Björkengren
Piotr Johansson
Marcus Mathisen
Romário Pereira Sipião
Kalle Söderström
Nils Fröling73′
66′ Nsima Peter
Mahmoud Khair Mohammed Dhadha
76′ Edi Sylisufaj
Adrian Edqvist63′
66′ Mergim Laci
Adam Hellborg
Johan Lassagård
York Rafael
76′ Anton Wede
Emaxwell Souza de Lima73′
John Chibuike
Måns Söderqvist77′

Zespół Falkenbergs zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Kalmara w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.