Liga szwedzka - 12. kolejka Allsvenskan: AIK Fotboll - Hammarby Sztokholm 2-0 (2-0)

2 czerwca na Friends Arena w Solnej odbyło się starcie 12. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Fotboll i Hammarby. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fotboll 2-0. Pojedynek obejrzało 32 861 widzów.

S. Larsson 17',19'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Fotboll wygrał aż 18 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fotboll w 17. minucie spotkania, gdy Sebastian Larsson strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Chinedu Obasi.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Fotboll, zdobywając kolejną bramkę. W 19. minucie Sebastian Larsson po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Asystę przy golu zaliczył Henok Goitom.

W 30. minucie arbiter pokazał kartkę Simonowi Sandbergowi z Hammarby. Trener Hammarby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vladimira Rodicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Mats Solheim. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Hammarby doszło do zmiany. Marcus Degerlund wszedł za Simona Sandberga.

W 40. minucie sędzia ukarał kartką Dennisa Widgrena, zawodnika gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 66. minucie Imad Khalili zastąpił Alexandra Kačaniklicia. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Fotboll postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Heradi Rashidi, a murawę opuścił Anton Salétros.

Jeppe Andersen
 17′, 19′ Sebastian Larsson
Darijan Bojanic
90′ Anton Salétros
Imad Khalili66′
Henok Goitom
Viðar Örn Kjartansson
70′ Chinedu Obasi Ogbuke
Nikola Dżurdżić
85′ Tarik Elyounoussi
Muamer Tankovic
Budimir Janošević
Davor Blažević
Daniel Fredrik Granli
Jean Carlos de Brito
85′ Bilal Hussein
Marcus Degerlund36′
90′ Heradi Rashidi
Leo Bengtsson
Jack Daniel Kalichi Lahne
Alexander Kačaniklić66′
70′ Kolbeinn Sigthorsson
Vladimir Rodić30′
Stefan Silva
Tim Söderström

Arbiter nie ukarał piłkarzy Fotboll żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.