Liga szwedzka - 12. kolejka Allsvenskan: AFC Eskilstuna - IFK Norrköping 0-2 (0-1)

2 czerwca na Tunavallen odbyło się starcie 12. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Eskilstuny City i Norrköpinga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Norrköpinga 2-0. Na stadionie stawiło się 3 127 widzów.

L. Gerson 78'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Norrköpinga wygrał aż 10 razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Norrköpinga próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norrköpinga w 43. minucie spotkania, gdy Jordan Larsson strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Simon Thern.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Norrköpinga.

W 51. minucie kartką został ukarany Alexander Fransson, piłkarz gości. W 56. minucie w jedenastce Eskilstuny City doszło do zmiany. Wilhelm Loeper wszedł za Ivana Bobkę.

W 60. minucie Guðmundur Thórarinsson został zmieniony przez Iana Smitha. Trener Norrköpinga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Karl Holmberga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Christoffer Nyman. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Norrköpinga, zdobywając kolejną bramkę. W 78. minucie wynik ustalił Lars Gerson.

W 79. minucie Ferid Ali został zmieniony przez Daniela Miljanovica, a za Adnana Kojica wszedł na boisko Jacob Lackéll, co miało wzmocnić drużynę Eskilstuny City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordana Larssona na Seada Haksabanovica. W samej końcówce pojedynku kartkę otrzymał Felix Michel z Eskilstuny City. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Lars Christian Krogh Gerson  78′
82′ Adnan Kojic
Kasper Larsen
José León Bernal
Rasmus Lauritsen
89′ George Felix Michel Melki
Alexander Fransson51′
56′ Ivan Bobko
Simon Thern
Gustav Jarl
Guðmundur Thórarinsson60′
79′ Ferid Ali
Henrik Castegren
56′ Wilhelm Loeper
Ian Rey Smith Quiros60′
82′ Jacob Lackéll
Johannes Vall
79′ Daniel Miljanovic
Sead Haksabanovic87′

Alexander Jakobsen

Karl Holmberg68′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.