Liga szwedzka - 11. kolejka Allsvenskan: Örebro SF - IK Sirius Fotboll 0-2 (0-1)

27 maja na Behrn Arena odbyło się starcie 11. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Örebro i IK Sirius. Mecz zakończył się zwycięstwem IK Sirius 2-0. Na stadionie stawiło się 4 276 widzów.

M. Saeid 68'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Örebro wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Adam Ståhl wywołał eksplozję radości wśród kibiców IK Sirius , zdobywając bramkę w 37. minucie spotkania.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Karlowi Larsonowi z zespołu gości. Była to 41. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny IK Sirius.

W 63. minucie Christer Gustafsson został zastąpiony przez Eliasa Anderssona. W 65. minucie arbiter ukarał kartką Nordina Gerzicia, piłkarza Örebro.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna IK Sirius, strzelając kolejnego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Mohammed Saeid. W zdobyciu bramki pomógł Philip Haglund.

W 73. minucie w jedenastce IK Sirius doszło do zmiany. Ian Sirelius wszedł za Sam Lundholma. A kibice Örebro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michaela Omoha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Kevin Wright. Po chwili trener IK Sirius postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Adama Ståhla wszedł Axel Björnström, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Kebba Ceesay
73′ Kevin Wright
Karl Larson41′
90′ Johan Bertilsson
Sam Lundholm73′
65′ Nordin Gerzić
Mohammed Saeid  68′
Jake Larsson
Christer Gustafsson63′
Filip Rogic
Adam Ståhl  37′ 83′
87′ Viktor Prodell
Elias Andersson63′
90′ Simon Amin
Isak Bråholm
Adam Bark
Sherko Faiqi
73′ Michael Junior Omoh
Ian Sirelius73′
87′ Rodin Deprem
David Mahjob Wallentinsson

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.