Liga szwedzka - 10. kolejka Allsvenskan: Östersunds FK - Örebro SF 1-3 (0-2)

20 maja na Jämtkraft Arena odbyło się starcie 10. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Östersunds i Örebro. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Örebro 3-1. Spotkanie obejrzało 4 120 widzów.

10. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-05-20 19:00 | Stadion: Jämtkraft Arena | Widzów: 4120 | Arbiter: K. Sjöberg
J. Larsson 76'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów drużyna Östersunds wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Daniel Björnkvist został zastąpiony przez Simona Amina.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Örebro otworzyli wynik. W 27. minucie Johan Bertilsson dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Filip Rogic.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Örebro w 44. minucie spotkania, gdy Carlos Strandberg zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Filip Rogic.

Trener Östersunds postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Alhaji Gero, a murawę opuścił Marco Weymans.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 58. minucie bramkę kontaktową zdobył Dino Islamovic. Asystę przy golu zanotował Rewan Amin.

W 69. minucie Martin Lorentzson został zmieniony przez Daniela Björkmana, co miało wzmocnić drużynę Örebro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rewana Amina na Tesfaldeta Tekiego.

Niedługo później Jake Larsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Örebro, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Carlosa Strandberga.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Isakowi Ssewankambie z Östersunds. Była to 79. minuta meczu. W 80. minucie Albin Granlund został zmieniony przez Viktora Prodella, co miało wzmocnić zespół Örebro. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ronalda Ddungu na Samuela Mensaha. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Oscar Jansson
90′ Ronald Brian Ddungu Mukiibi
Daniel Björnkvist9′
Eirik Haugan
Arvid Brorsson
Noah Sonko-Sundberg
Eddie Albin Alexander Granlund80′
79′ Isak Ssewankambo
Martin Olof Lorentzson69′
46′ Marco Weymans
Kevin Wright
Jamie Hopcutt
Johan Bertilsson  27′
72′ Rewan Amin
Nordin Gerzić
Charlie Colkett
Jake Larsson  76′
Curtis Edwards
Filip Rogic
 58′ Dino Islamović
Carlos Strandberg  44′
Kelland Absalom
Mathias Karlsson
90′ Samuel Mensah
Michael Junior Omoh
72′ Tesfaldet Tekie
Rodin Deprem
46′ Alhaji Gero
Viktor Prodell80′

Jedenastka Östersunds zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Örebro żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.