Liga szwedzka - 1. kolejka Allsvenskan: IK Sirius - Djurgardens 0-2 (0-1)

W pojedynku 1. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 14 czerwca, drużyna IK Sirius przegrała z Djurgardens 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Studenternas IP w Uppsali.

O. Pettersson 87'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół Djurgardens wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Djurgardens w 24. minucie spotkania, gdy Erik Johansson zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Aslak Fonn.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Djurgardens.

W 59. minucie za Astrita Ajdarevicia wszedł Haris Radetinac. Między 60. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy IK Sirius: Stefano Vecchia, Adam Hellborg, Yukiya Sugita, na ich miejsce weszli: Laorent Shabani, Nahom Girmai, Joakim Persson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Emira Kujovicia, Edwarda Chilufi, Jonathana Ringa zajęli: Karl Holmberg, Nicklas Bärkroth, Oscar Pettersson.

W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Jarla z IK Sirius, a w 70. minucie Jacoba Une'a-Larssona z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Oscar Pettersson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Djurgardens, strzelając kolejnego gola w 87. minucie pojedynku. Asystę zanotował Haris Radetinac.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w jedenastce IK Sirius za Mohammeda Saeida wszedł Kennedy Igboananike, a w drużynie Djurgardens Jesper Karlström zmienił Kevina Walkera. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Erik Johansson  24′
69′ Daniel Jarl
Jacob Une-Larsson70′
Karl Larson
Astrit Ajdarević59′
88′ Mohammed Saeid
Jesper Karlström88′
Elias Andersson
Jonathan Ring75′
74′ Adam Hellborg
Fredrik Ulvestad
87′ Yukiya Sugita
Emir Kujović60′
74′ Stefano Vecchia
Edward Chilufya74′
Jonathan Viscosi
Per Kristian Worre Bråtveit
Kebba Ceesay
Carl Elliot Leifson Käck
74′ Nahom Girmai Netabay
Haris Radetinac59′
74′ Laorent Shabani
Kevin Walker88′
Niklas Thor
Nicklas Bärkroth74′
88′ Kennedy Igboananike
Karl Holmberg60′
87′ Joakim Persson
Oscar Pettersson75′  87′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka IK Sirius w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.