Liga szwedzka - 1. kolejka Allsvenskan: IK Sirius - Djurgardens 0-2 (0-1)

W pojedynku 1. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 14 czerwca, drużyna IK Sirius przegrała z Djurgardens 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Studenternas IP w Uppsali.

W  pojedynku 1. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 14 czerwca, drużyna IK Sirius przegrała  z Djurgardens  0-2 (0-1). Mecz odbył się na Studenternas IP w Uppsali.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół Djurgardens wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Djurgardens w 24. minucie spotkania, gdy Erik Johansson zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Aslak Fonn.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Djurgardens.

W 59. minucie za Astrita Ajdarevicia wszedł Haris Radetinac. Między 60. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy IK Sirius: Stefano Vecchia, Adam Hellborg, Yukiya Sugita, na ich miejsce weszli: Laorent Shabani, Nahom Girmai, Joakim Persson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Emira Kujovicia, Edwarda Chilufi, Jonathana Ringa zajęli: Karl Holmberg, Nicklas Bärkroth, Oscar Pettersson.

W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Jarla z IK Sirius, a w 70. minucie Jacoba Une'a-Larssona z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Oscar Pettersson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Djurgardens, strzelając kolejnego gola w 87. minucie pojedynku. Asystę zanotował Haris Radetinac.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w jedenastce IK Sirius za Mohammeda Saeida wszedł Kennedy Igboananike, a w drużynie Djurgardens Jesper Karlström zmienił Kevina Walkera. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka IK Sirius w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą środę zespół Djurgardens będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Örebro SF. Natomiast w czwartek Östersunds FK będzie gościć jedenastkę IK Sirius.