Liga szwedzka - 1. kolejka Allsvenskan: IFK Norrköping - Kalmar FF 2-1 (1-1)

14 czerwca na Östgötaporten odbył się mecz 1. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Norrköpinga i Kalmara. Starcie zakończyło się zwycięstwem Norrköpinga 2-1.

Romarinho 38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań jedenastka Norrköpinga wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Norrköpinga w czwartej minucie spotkania, gdy Sead Haksabanovic zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Simon Thern.

Zespół Kalmara otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Romarinho.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Kalmara wyszła w zmienionym składzie, za Isaka Janssona, Filipa Sachpekidisa weszli Carl Gustafsson, Alexander Ahl-Holmström.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Norrköpinga przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Christoffer Nyman dał prowadzenie swojej jedenastce. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Simon Thern.

Po godzinie gry kartką został ukarany Eric Smith, piłkarz gospodarzy. W 62. minucie w zespole Norrköpinga doszło do zmiany. Christopher Telo wszedł za Larsa Gersona. W 63. minucie Maic Sema zastąpił Andreasa Blomqvista.

Między 68. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Norrköpinga: Sead Haksabanovic, Christoffer Nyman, Jonathan Levi, na ich miejsce weszli: Ishaq Abdulrazak, Carl Björk, Pontus Almqvist. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sebastiana Ringa, Henrika Löfkvista, Nilsa Frölinga zajęli: Emin Nouri, York Rafael, Isak Magnusson. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Viktora Elma z Kalmara, a w 88. minucie Carla Björka z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Viktor Elm86′
62′ Lars Christian Krogh Gerson
Henrik Löfkvist78′
Rasmus Lauritsen
Isak Jansson46′
81′ Jonathan Levi
Filip Sachpekidis46′
 4′ 73′ Sead Haksabanovic
Svante Ingelsson
61′ Eric Anders Smith
Piotr Johansson
Simon Thern
Romário Pereira Sipião  38′
 57′ 81′ Christoffer Nyman
Sebastian Ring68′
63′ Maic Sema
Nils Fröling85′
Felix Jakobsson
Tobias Andersson
62′ Christopher Telo
Emin Nouri68′
73′ Ishaq Abdulrazak
Edvin Crona
63′ Andreas Blomqvist
Carl Gustafsson46′
Ísak Bergmann Jóhannesson
York Rafael78′
81′ Pontus Almqvist
Alexander Ahl-Holmström46′
81′ 88′ Carl Björk
Isak Magnusson85′

Drużyna Norrköpinga zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Norrköpinga, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.