Liga szwedzka - 1. kolejka Allsvenskan: IFK Goeteborg - Elfsborg Boras 0-1 (0-1)

W starciu 1. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 14 czerwca, zespół Goeteborga przegrał z Elfsborg 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Gamla Ullevi w Göteborgu.

P. Frick 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 48 pojedynków zespół Elfsborg wygrał 17 razy i zanotował 14 porażek oraz 17 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Per Frick dla zespołu Elfsborg. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rasmus Alm.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Elfsborg.

W 58. minucie Sargon Abraham został zmieniony przez Tobiasa Sanę. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Hosama Aiesha z Goeteborga, a w 69. minucie Pera Fricka z drużyny przeciwnej.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska August Erlingmark osłabiając tym samym zespół Goeteborga. W 87. minucie Patrik Karlsson-Lagemyr został zmieniony przez Emila Holma, a za Victora Wernerssona wszedł na boisko Alexander Farnerud, co miało wzmocnić drużynę Goeteborga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Olssona na Deniza Hümmeta. W doliczonej siódmej minucie meczu arbiter ukarał żółtą kartką Jacoba Ondrejkę, zawodnika Elfsborg.

Tim Rönning
72′ André Calisir
Frederik Holst
Kristopher Da Graca
Johan Larsson
87′ Victor Wernersson
Joseph Okumu
62′ Hosam Aiesh
Simon Strand
84′ August Erlingmark
Simon Olsson90′
58′ Sargon Abraham
Per Frick  45′ 69′ 76′
87′ Patrik Karlsson-Lagemyr
Karl Jesper Karlsson
Tom Amos
Mathias Lønne Dyngeland
87′ Emil Holm
Gustav Henriksson
Amin Affane
Christopher Mcvey
72′ Noah Alexandersson
Samuel Holmen80′
87′ Alexander Farnerud
Jacob Ondrejka76′ 90′
58′ Tobias Sana
Deniz Hümmet90′
Adil Titi
Marokhy Ndione76′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.