Liga szwedzka - 1. kolejka Allsvenskan: Hammarby Sztokholm - Östersunds FK 2-0 (1-0)

14 czerwca na Tele2 Arena w Sztokholmu odbył się pojedynek 1. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Hammarby i Östersunds. Mecz zakończył się zwycięstwem Hammarby 2-0.

M. Tankovic 45',59'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół Hammarby wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie kartkę obejrzał Marco Weymans z Östersunds.

W tej samej minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy. W 34. minucie arbiter ukarał kartką Paulinha, piłkarza Hammarby.

Wysiłki podejmowane przez zespół Hammarby w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie bramkę zdobył Muamer Tankovic. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Darijan Bojanic.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hammarby.

W 54. minucie za Jordana Kadiriego wszedł Ludvig Fritzson.

Drużyna Östersunds ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie Muamer Tankovic po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Darijan Bojanic.

Między 66. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Hammarby: Paulinho, Tim Söderström, Darijan Bojanic, Alexander Kačaniklić, na ich miejsce weszli: Aron Johannsson, Vladimir Rodić, Gustav Ludwigson, Imad Khalili. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Weymansa, Isaka Ssewankamby, Feliksa Hörberga zajęli: Blair Turgott, Samuel Mensah, Nebiyou Perry. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Noah Sonko-Sundbergowi z zespołu gości. Była to 79. minuta meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Isak Ssewankambo81′
78′ Darijan Bojanic
Marco Weymans13′ 70′
85′ Alexander Kačaniklić
Felix Hörberg81′
Abdul Rahman Khalili
Simon Kroon
78′ Tim Söderström
Rewan Amin
13′ (k.) 34′ 66′ Paulo José de Oliveira
Charlie Colkett
 45′, 59′ Muamer Tankovic
Thomas Poppler-Isherwood
85′ Imad Khalili
Henrik Bellman
78′ Vladimir Rodić
Ludvig Fritzson54′
66′ Aron Johannsson
Blair Turgott70′
78′ Gustav Ludwigson
Nebiyou Perry81′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Hammarby, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.