Liga szwedzka - 1. kolejka Allsvenskan: Falkenbergs FF - BK Häcken 1-1 (1-1)

W spotkaniu 1. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 15 czerwca, drużyna Falkenbergs zremisowała z Häcken 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Falcon Alkoholfri Arena.

D. Irandust 30'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka Häcken wygrała aż 16 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Falkenbergs w 24. minucie spotkania, gdy Tobias Karlsson strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Christoffer Carlsson.

Zespół Häcken nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik ustalił Daleho Irandust.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Häcken wyszła w zmienionym składzie, za Gustava Berggrena wszedł Alexander Faltsetas. W 63. minucie Jasse Tuominen został zastąpiony przez Leo Bengtssona.

Między 69. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Falkenbergs: Kwame Kizito, Christoffer Carlsson, John Chibuike, na ich miejsce weszli: Nsima Peter, Anton Wede, Matthew Garbett. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ahmeda Yasina, Gustafa Nilssona zajęli: Ali Youssef, Viktor Lundberg. W 85. minucie arbiter pokazał kartkę Alexandrowi Faltsetasowi z Häcken. Chwilę później trener Falkenbergs postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kalle Söderströma wszedł Tibor Brink-Joza, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Viktorowi Lundbergowi, zawodnikowi Häcken. W drugiej połowie nie padły bramki.

Elohor Godswill Ekpolo
 24′ Tobias Karlsson
Rasmus Lindgren
Sander van Looy
Joona Toivio
76′ Christoffer Carlsson
Adam Andersson
John Björkengren
Erik Friberg
Marcus Mathisen
Daleho Irandust  30′
88′ Kalle Söderström
Jasse Tuominen63′
69′ Kwame Kizito
Ahmed Yasin86′
88′ John Chibuike
Gustaf Nilsson86′
Viktor Noring
Jonathan Rasheed
88′ Tibor Brink-Joza
Tobias Carlsson
Tobias Englund
Oskar Sverrisson
76′ Anton Wede
Leo Bengtsson63′
88′ Matthew Garbett
Alexander Faltsetas46′ 85′
69′ Nsima Peter
Ali Youssef86′
Edi Sylisufaj
Viktor Lundberg86′ 90′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Häcken przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.