Kalmar Fotbollsforening - Idrottsforeningen Kamraterna Varnamo 1-0 (1-0). Liga - 11. kolejka

27 czerwca na Guldfageln Arena odbył się pojedynek 11. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Kalmar FF i IFK Varnamo. Mecz zakończył się zwycięstwem Kalmar FF 1-0. Na stadionie stawiło się 6 184 widzów.

27 czerwca  na Guldfageln Arena odbył się pojedynek  11. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Kalmar FF  i IFK Varnamo. Mecz zakończył się zwycięstwem Kalmar FF 1-0. Na stadionie stawiło się 6 184 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Kalmar FF wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Simon Skrabb.

Tuż po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Lars Saetra dla drużyny Kalmar FF. Bramka padła w tej samej minucie. W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Abdussalama Magashy'ego z IFK Varnamo, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Larsa Saetrę z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kalmar FF.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Wendersona z IFK Varnamo, a w 55. minucie Carla Gustafssona z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Freddy Winsth został zmieniony przez Charliego Vindehalla.

Trener IFK Varnamo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Wendersona i na pole gry wprowadził napastnika Edvina Becirovica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 68. minucie Noah Shamoun został zmieniony przez Kevina Jensena, a za Simona Skrabba wszedł na boisko Isak Jansson, co miało wzmocnić zespół Kalmar FF. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Williama Kenndala na Ericka Brendona w 78. minucie oraz Victora Erikssona na Moongę Simbę w tej samej minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Edvin Becirovic, zawodnik IFK Varnamo.

Chwilę później trener Kalmar FF postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Axela Lindahla wszedł Johan Stenmark, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Kalmar FF utrzymać prowadzenie. W 89. minucie w jedenastce Kalmar FF doszło do zmiany. Victor Backman wszedł za Nahoma Netabaya. W drugiej połowie nie padły gole.

Drużyna Kalmar FF zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom IFK Varnamo, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Kalmar FF obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.