Kalmar Fotbollsforening - Allmanna Idrottsklubben 1-0 (0-0). Liga - 17. kolejka

W starciu 17. kolejki Allsvenskan, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna Kalmar FF wygrała z AIK-iem 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Guldfageln Arena.

W  starciu 17. kolejki  Allsvenskan, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna Kalmar FF wygrała  z AIK-iem  1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Guldfageln Arena.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół AIK-u wygrał aż 11 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Sebastianowi Larssonowi z AIK-u. Była to 43. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu dla Kalmar FF zdobył z rzutu karnego Oliver Berg w 54. minucie. W 55. minucie Bilal Hussein zastąpił Yasina Ayariego.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AIK: Johnowi Guidettiemu w 78. i Sichenje Collinsowi w 80. minucie. Po chwili trener Kalmar FF postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Noaha Shamouna wszedł Johan Stenmark, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Kalmar FF utrzymać prowadzenie. W 90. minucie w zespole Kalmar FF doszło do zmiany. Erik Israelsson wszedł za Sebastiana Nanasiego.

W doliczonej pierwszej minucie meczu kartką został ukarany Filip Sachpekidis, zawodnik Kalmar FF.

Drużyna AIK-u zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Kalmar FF, natomiast zawodnikom AIK-u pokazał trzy.

Jedenastka Kalmar FF w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół AIK-u w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.