Kalmar FF - Östersunds FK 0-0. Liga szwedzka - 1. kolejka Allsvenskan

12 kwietnia na Guldfågeln Arena odbył się pojedynek 1. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Kalmara i Östersunds. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

1. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-04-12 19:00 | Stadion: Guldfågeln Arena | Arbiter: Granit Maqedonci
Kalmar FF
Östersunds FK
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Östersunds wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Samuel Laryea został zmieniony przez Franka Arhina.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Eliasowi Olssonowi z drużyny gospodarzy. Była to 30. minuta meczu. W ostatniej minucie pierwszej połowy w jedenastce Kalmara doszło do zmiany. Oliver Berg wszedł za Erika Ringa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie kartkę dostał Francis Jno-Baptiste, piłkarz gości. W 63. minucie w zespole Östersunds doszło do zmiany. Nebiyou Perry wszedł za Francisa Jno-Baptiste'a.

Chwilę później trener Kalmara postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Isaka Magnussona. Na boisko wszedł Noah Shamoun, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 73. minucie Isak Ssali został zmieniony przez Simona Kroona, co miało wzmocnić drużynę Östersunds. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Larsa Sætrę na Karla Löfkvista.

Aly Keita
81′ Lars Sætra
Ronald Brian Ddungu Mukiibi
30′ Elias Oskar Olsson
Patrick Kpozo
45′ Erik Jonathan Ring
Samuel Laryea Mensiro15′
Filip Filipos Lars Sachpekidis
Blair Sebastian Turgott
67′ Isak Magnusson
Francis Jno-Baptiste54′ 63′
Tobias Andersson
Sixten Joaquim Mohlin
81′ Karl Henrik Axel Löfkvist
Frank Arhin15′
Emin Nouri
Henrik Bellman
45′ Oliver Berg
Simon Robert Kroon73′
67′ Noah Shamoun
Nebiyou Perry63′
Isak Vidjeskog
Ahmed Awad Mohammad
Alex Jens Kenneth Mortensen
Malcolm Stolt

Przewaga zespołu Kalmara w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.