Kalmar FF - Örebro SF 1-0 (0-0). Liga szwedzka - 3. kolejka Allsvenskan

25 kwietnia na Guldfågeln Arena odbył się pojedynek 3. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Kalmara i Örebro. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kalmara 1-0.

I. Jansson 82'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół Örebro wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Carla Gustafssona z Kalmara, a w 16. minucie Nordina Gerzicia z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie Noah Shamoun zastąpił Isaka Janssona. W 64. minucie w zespole Örebro doszło do zmiany. Jake Larsson wszedł za Romaina Galla.

Po chwili trener Kalmara postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Filipa Sachpekidisa. Na boisko wszedł Erik Ring, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Po chwili trener Örebro postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Johana Mårtenssona wszedł Daniel Björnkvist, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Örebro nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kalmara w 82. minucie spotkania, gdy Isak Jansson zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Oliver Berg.

W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Agon Mehmeti, Erik Björndahl, a na ich miejsce weszli Hussein Ali, Dennis Collander.

Andreas Skovgaard
6′ Carl Gustafsson
Romain Gall64′
70′ Filip Filipos Lars Sachpekidis
Johan Mårtensson80′
Oliver Berg
David Seger
56′ Noah Shamoun
Jake Larsson64′
56′  82′ Isak Jansson
Noel Milleskog
Isak Magnusson
Erik Björndahl84′
70′ Erik Jonathan Ring
Agon Mehmeti84′

Jedenastka Kalmara była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Kalmara w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.