Kalmar FF - Mjällby AIF 1-0 (0-0). Liga szwedzka - 13. kolejka Allsvenskan

1 sierpnia na Guldfågeln Arena odbył się mecz 13. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Kalmara i Mjällby. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kalmara 1-0. Na stadionie stawiło się 3 521 widzów.

13. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-08-01 17:30 | Stadion: Guldfågeln Arena | Widzów: 3521 | Arbiter: Andreas Ekberg
Kalmar FF
Mjällby AIF
1
0
O. Berg 51'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków jedenastka Kalmara wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Kalmara zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Mjällby była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Per Gustavsson z drużyny gości. Była to 42. minuta starcia.

Jedynego gola meczu strzelił Oliver Berg dla jedenastki Kalmara. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Erik Ring.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Mjällby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Mamudo Moro, a murawę opuścił Viktor Gustafson. W tej samej minucie Enoch Adu zastąpił Andreasa Blomqvista. Chwilę później trener Kalmara postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Isaka Janssona wszedł Johan Stenmark, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 83. minucie Ivan Kričak został zmieniony przez Hermana Johanssona, co miało wzmocnić drużynę Mjällby. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nilsa Frölinga na Noah Shamouna oraz Karla Ringa na Emina Nouriego. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Emin Nouri z Kalmara. Była to 90. minuta pojedynku.

Magnus Finne Wørts
85′ Karl Sebastian Ring
Joel Nilsson
84′ Nils Gustav Georg Fröling
Enoch Kofi Adu73′
Romário Pereira Sipião
Kadir Hodžić
Erik Jonathan Ring
Per Jesper Gustavsson42′
 51′ Oliver Berg
Jacob Bergström
77′ Isak Jansson
Amin Sarr
Tobias Andersson
Samuel Brolin
85′ 90′ Emin Nouri
Josip Filipović
Elias Oskar Olsson
Andreas Blomqvist73′
77′ Johan Stenmark
Ludvig Carlius
84′ Noah Shamoun
Daan Klinkenberg
Isak Vidjeskog
Herman Johansson83′
Edvin Crona
Mamudo Moro73′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.