Kalmar FF - Djurgardens Sztokholm 0-1 (0-0). Liga szwedzka - 12. kolejka Allsvenskan

W meczu 12. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 25 lipca, zespół Kalmara przegrał z Djurgardens 0-1 (0-0). Mecz na Guldfågeln Arena obejrzało 4 163 widzów.

12. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-07-25 15:00 | Stadion: Guldfågeln Arena | Widzów: 4163 | Arbiter: Kaspar Sjöberg
Kalmar FF
Djurgardens Sztokholm
0
1
A. Witry 51'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Jedenastka Djurgardens wygrała aż 20 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko 13.

Od pierwszych minut zespół Djurgardens zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Kalmara była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Djurgardens w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie Aslak Fonn dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce zanotował Magnus Eriksson.

W 59. minucie arbiter przyznał kartkę Larsowi Sætrze z Kalmara. W 65. minucie Piotr Johansson został zastąpiony przez Nilsa Frölinga. W tej samej minucie Karl Ring został zmieniony przez Filipa Sachpekidisa, co miało wzmocnić jedenastkę Kalmara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edwarda Chilufyę na Nicklasa Bärkrotha.

Chwilę później trener Djurgardens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Emmanuel Banda, a murawę opuścił Hampus Finndell. Od 76 minuty boisko opuścili piłkarze Kalmara: Oliver Berg, Johan Stenmark, na ich miejsce weszli: Noah Shamoun, Lukas Rhöse. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karla Holmberga, Harisa Radetinaca zajęli: Joel Asoro, Jesper Nyholm. W 84. minucie sędzia ukarał kartką Rasmusa Sjöstedta, zawodnika gospodarzy.

Jacob Widell Zetterström
59′ Lars Sætra
Aslak Fonn Witry  51′
83′ Johan Stenmark
Jacob Hugo Une-Larsson
84′ Rasmus Stellan Sjöstedt
Jesper Löfgren
65′ Piotr Johansson
Carl Elliot Leifson Käck
Romário Pereira Sipião
Hampus Finndell69′
Carl Gustafsson
Magnus Eriksson
65′ Karl Sebastian Ring
Rasmus Schüller
83′ Oliver Berg
Jesper Nyholm90′
83′ Lukas Rhöse
Elias Andersson
Victor Backman
Emmanuel Justine Rabby Banda69′
65′ Filip Filipos Lars Sachpekidis
Joel Asoro76′
83′ Noah Shamoun
Nicklas Bärkroth69′
65′ Nils Gustav Georg Fröling
Emir Kujović

Przewaga zespołu Kalmara w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Djurgardens żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.