IK Sirius Fotboll - Varbergs BoIS FC 2-1 (1-0). Liga szwedzka - 23. kolejka Allsvenskan

W spotkaniu 23. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 16 października, zespół IK Sirius zwyciężył z Varbergsem BoIS FC 2-1 (1-0). Mecz na Studenternas IP w Uppsali obejrzało 4 617 widzów.

23. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-10-16 17:30 | Stadion: Studenternas IP | Widzów: 4617 | Arbiter: Bojan Pandzic
V. Karlsson 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Varbergsu BoIS FC wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach zespół IK Sirius próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Adamowi Ståhlowi z IK Sirius. Była to 41. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze IK Sirius otworzyli wynik. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę zdobył Marcus Klingenberg. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Laorent Shabani.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki IK Sirius.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Varbergs BoIS FC: Joakimowi Lindnerowi w 58. i Jeanowi w 60. minucie. W 67. minucie Tashreeq Matthews został zastąpiony przez Alexandra Johanssona.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Victor Karlsson z Varbergsu BoIS FC, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Alberta Ejupiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w zespole Varbergsu BoIS FC doszło do zmiany. Robin Simovic wszedł za Simona Karlssona.

Zawodnicy Varbergsu BoIS FC nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Victor Karlsson.

Szybko po stracie gola drużyna gospodarzy ponownie objęła prowadzenie. Na kwadrans przed zakończeniem meczu wynik ustalił Carl Hellborg. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Edi Sylisufaj.

W 78. minucie Edi Sylisufaj został zmieniony przez Nahoma Girmaiego, co miało wzmocnić jedenastkę IK Sirius. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robina Tranberga na Ryana Moona oraz Hampusa Zackrissona na Albina Winbę. Po chwili trener IK Sirius postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Johan Karlsson, a murawę opuścił Carl Hellborg. W 89. minucie w drużynie IK Sirius doszło do zmiany. Karl Larson wszedł za Laorenta Shabaniego.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Luke Le Roux, piłkarz Varbergsu BoIS FC. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Joakim Lindner58′
 45′ Marcus Klingenberg Mathisen
Hampus Zackrisson81′
Joseph Colley
Oliver Stanisic
41′ Adam Mikael Sven Ståhl
Luke Le Roux90′
Moustafa Zeidan Khalili
Anton Liljenbäck
 75′ 84′ Carl Adam Jonathan Hellborg
Jean Carlos de Brito60′
89′ Laorent Shabani
Albert Ejupi67′
Jacob Åke Stefan Ortmark
Robin Tranberg81′
78′ Edi Sylisufaj
Simon Karlsson Adjei67′
Onil Christian Kouakou
Tashreeq Matthews67′
Hannes Sveijer
Philip Mårtensson
89′ Karl Larson
Victor Karlsson67′  72′
Tim Olsson
Gideon Mensah
78′ Nahom Girmai Netabay
Albin Winbo81′
84′ Johan Karlsson
Alexander Johansson67′
Emil Özkan
Ryan Moon81′
Adam Wikman
Robin Simovic67′

Zespół IK Sirius był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Varbergsu BoIS FC przyznał trzy.

Jedenastka IK Sirius w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.