IK Sirius Fotboll - Degerfors IF 2-0 (2-0). Liga szwedzka - 12. kolejka Allsvenskan

24 lipca na Studenternas IP w Uppsali odbył się mecz 12. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami IK Sirius i Degerfors IF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem IK Sirius 2-0. Pojedynek obejrzało 2 242 widzów.

12. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-07-24 17:30 | Stadion: Studenternas IP | Widzów: 2242 | Arbiter: Glenn Nyberg
IK Sirius Fotboll
Degerfors IF
2
0
J. Karlsson 3'
G. Granath 27' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IK Sirius w trzeciej minucie spotkania, gdy Johan Karlsson strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nahom Girmai.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jacobowi Ortmarkowi z drużyny gospodarzy. Była to 10. minuta starcia.

W 27. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Degerfors IF Gustav Granath. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie w zespole Degerfors IF doszło do zmiany. Karl Bertilsson wszedł za Villiama Dahlströma. W tej samej minucie Erik Lindell zastąpił Jonathana Tamimiego.

W 60. minucie Johan Karlsson został zmieniony przez Moustafę Zeidan, a za Yukiyę Sugitę wszedł na boisko Herman Sjögrell, co miało wzmocnić jedenastkę IK Sirius. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antona Kralja na Ferhada Ayaza. Na murawie, jak to często zdarzało się IK Sirius w tym sezonie, pojawił się Karl Larson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 70. minucie Laorenta Shabaniego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. A kibice Degerfors IF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adhavana Rajamohana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Justin Salmon.

W 85. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Adam Ståhl, Jamie Roche, a na ich miejsce weszli Patrick Nwadike, Nahom Girmai. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Degerfors IF: Oliverowi Ekrothowi w 86. minucie i Sebastianowi Ohlssonowi w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sebastian Jonas Ohlsson90′
85′ Patrick Nwadike
Oliver Ekroth86′
85′ Nahom Girmai Netabay
Erik Kristian Lindell57′
70′ Laorent Shabani
Justin Salmon78′
 3′ 60′ Johan Karlsson
Christos Emil Gravius
Trond Dennis Widgren
Anton Kralj66′
10′ Jacob Åke Stefan Ortmark
Abdelrahman Saidi
70′ Yukiya Sugita
Villiam Dahlström57′
Onil Christian Kouakou
Victor Kaj Edvardsen
Hannes Sveijer
Jeffrey Joseph Gal
70′ Karl Larson
Daniel Janevski
85′ Jamie Roche
Sean Behnam Sabetkar
85′ Adam Mikael Sven Ståhl
Jonathan Tamimi Syberg57′
60′ Moustafa Zeidan Khalili
Ferhad Ayaz66′
Ekin Bulut
Karl Johan Walter Bertilsson57′
70′ Herman Sjögrell
Adhavan Rajamohan78′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom IK Sirius, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Degerfors IF w drugiej połowie dokonał czterech zmian.