IK Sirius Fotboll - BK Häcken 3-0 (2-0). Liga szwedzka - 29. kolejka Allsvenskan

W pojedynku 29. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 29 listopada, drużyna IK Sirius zwyciężyła z Häcken 3-0 (2-0). Mecz na Studenternas IP w Uppsali obejrzało 2 186 widzów.

29. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-11-29 19:00 | Stadion: Studenternas IP | Widzów: 2186 | Arbiter: Kristoffer Karlsson
N. Netabay 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów drużyna IK Sirius wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Gustavowi Berggrenowi z zespołu gości. Była to piąta minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IK Sirius w 11. minucie spotkania, gdy Jacob Ortmark zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Häcken ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Moustafa Zeidan. Asystę zanotował Laorent Shabani.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie za Ediego Sylisufaja wszedł Nahom Girmai. W tej samej minucie trener Häcken postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Samir Maarouf, a murawę opuścił Bénie Traoré.

Na murawie, jak to często zdarzało się IK Sirius w tym sezonie, pojawił się Jamie Roche, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 70. minucie Moustafę Zeidana. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Między 85. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze IK Sirius: Laorent Shabani, Onil Kouakou, Carl Hellborg, na ich miejsce weszli: Karl Larson, Aron Bjarnason, Herman Sjögrell. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patrika Wålemarka, Pera Hammara zajęli: Óskar Sverrisson, Franklin Tebo. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter ukarał kartką Elohora Ekpolo, zawodnika Häcken.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IK Sirius w 90. minucie spotkania, gdy Nahom Girmai zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Tobias Carlsson
86′ Laorent Shabani
Kristoffer Lund Hansen
Joseph Colley
Bénie Adama Traoré57′
 18′ 70′ Moustafa Zeidan Khalili
Patrik Wålemark85′
86′ Carl Adam Jonathan Hellborg
Erik Martin Leo Bengtsson57′
 11′ Jacob Åke Stefan Ortmark
Jasse Sakari Tuominen67′
86′ Onil Christian Kouakou
Gustav Berggren5′
57′ Edi Sylisufaj
Alexander Thomas Jeremejeff
Hannes Sveijer
Jonathan Rasheed
86′ Karl Larson
Valgeir Lunddal Friðriksson
70′ Jamie Roche
Óskar Tor Sverrisson85′
57′  90′ (k.) Nahom Girmai Netabay
Franklin Tebo Uchenna85′
Johan Karlsson
Alexander Daniel Faltsetas57′
86′ Aron Bjarnason
Tobias Heintz67′
86′ Herman Sjögrell
Samir Maarouf57′

Sędzia nie ukarał zawodników IK Sirius żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.