IFK Norrköping - Varbergs BoIS FC 2-1 (1-1). Liga szwedzka - 21. kolejka Allsvenskan

W meczu 21. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 26 września, zespół Norrköpinga wygrał z Varbergsem BoIS FC 2-1 (1-1). Mecz na PlatinumCars Arena obejrzało 2 918 widzów.

21. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-09-26 17:30 | Stadion: PlatinumCars Arena | Widzów: 2918 | Arbiter: Andreas Ekberg
V. Karlsson 24'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Norrköpinga wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Samuel Adeniyi. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 22. minucie arbiter przyznał kartkę Larsowi Agardiusowi z zespołu gospodarzy.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 24. minucie Victor Karlsson wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zaliczył Anton Liljenbäck.

Po pół godzinie gry kartkę dostał Albin Winbo, zawodnik Varbergsu BoIS FC. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Norrköpinga przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie wynik ustalił Linus Wahlqvist. Asystę zanotował Lars Agardius.

W następstwie utraty bramki trener Varbergsu BoIS FC postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił obrońcę Victora Karlssona i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Krezica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Albin Winbo zastąpił Ryana Moona. W tej samej minucie w zespole Varbergsu BoIS FC doszło do zmiany. Keanin Boya wszedł za Olivera Alfonsiego.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Jonathana Leviego, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener Norrköpinga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Maic Ndongala, a murawę opuścił Kristoffer Khazeni. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Philip Mårtensson
 61′ Linus Wahlqvist
Anton Liljenbäck86′
22′ Lars Viktor Filip Agardius
Luke Le Roux
77′ Kristoffer Khazeni
Oliver Alfonsi66′
Ari Freyr Skúlason
Victor Karlsson  24′ 66′
74′ 90′ Jonathan Alberto Levi
Albin Winbo30′ 66′
 1′ Samuel Adeniyi Adegbenro
André Boman90′
85′ 90′ Carl Björk
Dean Solomons
90′ Christopher Rasmus Nilsson Telo
Keanin Ayer Boya66′
90′ Theodore Rask
Daniel Krezic66′
Dino Salihovic
Des Kunst90′
77′ Maic Ndongala Namputu Sema
Ryan Moon66′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze Varbergsu BoIS FC obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Varbergsu BoIS FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.