IFK Norrköping - Örebro SF 3-0 (1-0). Liga szwedzka - 19. kolejka Allsvenskan

19 września na PlatinumCars Arena odbył się mecz 19. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Norrköpinga i Örebro. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Norrköpinga 3-0. Spotkanie obejrzało 3 127 widzów.

19. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-09-19 15:00 | Stadion: PlatinumCars Arena | Widzów: 3127 | Arbiter: Granit Maqedonci
H. Castegren 86'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 starć drużyna Norrköpinga wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz osiem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 22. minucie Christoffer Nyman został zmieniony przez Carla Björka.

W 27. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Örebro Benjamin Hjertstrand. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Örebro: Johanowi Mårtenssonowi w 33. minucie i Jiloanowi Hamadowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Norrköpinga.

Kibice Örebro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nordina Gerzicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Johan Mårtensson. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Sven Castegren z Norrköpinga.

Drużyna Örebro ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie wynik na 2-0 podwyższył Samuel Adeniyi. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Ishaq Abdulrazak.

Chwilę później trener Norrköpinga postanowił bronić wyniku. W 61. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kristoffera Khazeniego wszedł Ari Skúlason, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Norrköpinga w 86. minucie spotkania, gdy Sven Castegren zdobył trzecią bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Jonathan Levi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Michael Almebäck83′
 86′ 48′ Sven Henrik Olof Castegren
Andreas Skovgaard
Ishaq Abdulrazak
Kevin Wright
Alexander Martin Fransson
Richard Emeka Friday
90′ Lars Viktor Filip Agardius
Kevin Walker68′
61′ Kristoffer Khazeni
Jiloan Hamad45′ 78′
Jonathan Alberto Levi
Johan Mårtensson33′ 46′
22′ Christoffer Åke Sven Nyman
Nahir Besara
 60′ 89′ Samuel Adeniyi Adegbenro
Niclas Bergmark
90′ Theodore Rask
Nordin Gerzić46′
61′ Ari Freyr Skúlason
David Seger78′
89′ Maic Ndongala Namputu Sema
Patrick Luan Dos Santos83′
22′ Carl Björk
Agon Mehmeti68′

Zespół Örebro miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Norrköpinga, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedenastka Norrköpinga dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.