IFK Norrköping - IFK Goeteborg 1-2 (1-1). Liga szwedzka - 30. kolejka Allsvenskan

4 grudnia na PlatinumCars Arena odbył się pojedynek 30. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Norrköpinga i Goeteborgu. Mecz zakończył się zwycięstwem Goeteborgu 2-1. Na stadionie zasiadło 3 221 widzów.

30. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-12-04 15:00 | Stadion: PlatinumCars Arena | Widzów: 3221 | Arbiter: Kristoffer Karlsson
Bernardo Vilar 59'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 starć jedenastka Goeteborgu wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Goeteborgu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie Marcus Berg dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gustafowi Norlinowi z jedenastki gości. Była to 16. minuta meczu.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Christoffer Nyman. Sytuację bramkową stworzył Carl Björk.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie kartkę dostał Samuel Adeniyi z Norrköpinga.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bernardo Vilar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Goeteborgu, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomagał Oscar Wendt.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Bernardowi Vilarowi z drużyny gości. W 71. minucie Christopher Nilsson został zmieniony przez Yahava Gurfinkela. A trener Goeteborgu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kevina Yakoba. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Bernardo Vilar.

W 82. minucie kartkę dostał Marco Lund, piłkarz Norrköpinga. Po chwili trener Norrköpinga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Maic Ndongala, a murawę opuścił Marco Lund. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Goeteborgu doszło do zmiany. Isak Dahlqvist wszedł za Gustafa Norlina.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Mattias Bjarsmyr
82′ 90′ Marco Lund
Bernardo Vilar Estevão Jeronimo  59′ 60′ 71′
Ishaq Abdulrazak
Oscar Wendt
71′ Christopher Rasmus Nilsson Telo
Simon Thern
 36′ Christoffer Åke Sven Nyman
Marcus Berg  14′
56′ Samuel Adeniyi Adegbenro
Tobias Sana
Julius Herbert Billy Lindgren
Ole Soederberg
71′ Yahav Gurfinkel
Kevin Yakob71′
90′ Maic Ndongala Namputu Sema
Robin Söder
Emanuel Chabo

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Jedenastka Goeteborgu w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.