IFK Norrköping - Halmstads BK 2-1 (0-1). Liga szwedzka - 3. kolejka Allsvenskan

25 kwietnia na PlatinumCars Arena odbyło się spotkanie 3. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Norrköpinga i Halmstads BK. Mecz zakończył się zwycięstwem Norrköpinga 2-1.

M. Antonsson 4'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 starć drużyna Halmstads BK wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Halmstads BK w czwartej minucie spotkania, gdy Marcus Antonsson zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Thomas Boakye.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Halmstads BK.

Między 47. a 57. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Halmstads BK i jedną drużynie przeciwnej. Trener Norrköpinga postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił obrońcę Ariego Skúlasona i na pole gry wprowadził napastnika Carla Björka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Halmstads BK doszło do zmiany. Mikael Boman wszedł za Sadata Karima. W tej samej minucie trener Halmstads BK postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Joela Allanssona. Na boisko wszedł Erik Ahlstrand, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie bramkę wyrównującą zdobył Samuel Adeniyi. Asystę zanotował Ísak Jóhannesson.

W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Erika Ahlstranda z Halmstads BK, a w 75. minucie Ísaka Jóhannessona z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Norrköpinga przyniosły efekt bramkowy. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Ísak Jóhannesson.

W 81. minucie Jonathan Levi został zastąpiony przez Christophera Nilssona. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Amir Al-Ammari z zespołu gości. W 85. minucie Thomas Boakye został zmieniony przez Emila Wikströma, a za Edvina Kurtulusa wszedł na boisko Alexander Berntsson, co miało wzmocnić jedenastkę Halmstads BK. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Adeniyiego na Theodore'a Raska.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Andreas Johansson
56′ Marco Lund
Joseph Baffo57′
Ishaq Abdulrazak
Andreas Bengtsson
Alexander Martin Fransson
Amir Al-Ammari83′
 79′ 75′ Ísak Bergmann Jóhannesson
Thomas Boakye85′
59′ Ari Freyr Skúlason
Joel Allansson62′
81′ Jonathan Alberto Levi
Simon Lundevall47′
 64′ 89′ Samuel Adeniyi Adegbenro
Alexander Berntsson89′
81′ Christopher Rasmus Nilsson Telo
Isac Larsson
89′ Theodore Rask
Erik Ahlstrand62′ 74′
Manasse Kusu
Dusan Predrag Djuric
Maic Ndongala Namputu Sema
Emil Wikström85′
59′ Carl Björk
Mikael Boman62′

Drużyna Norrköpinga była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Norrköpinga, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Zespół Norrköpinga w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.