IFK Norrköping - Degerfors IF 1-1 (1-0). Liga szwedzka - 6. kolejka Allsvenskan

W meczu 6. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 13 maja, drużyna Norrköpinga zremisowała z Degerfors IF 1-1 (1-0). Mecz na PlatinumCars Arena obejrzało 8 widzów.

6. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-05-13 18:30 | Stadion: PlatinumCars Arena | Widzów: 8 | Arbiter: Granit Maqedonci
IFK Norrköping
Degerfors IF
1
1
S. Adegbenro 38'
A. Saidi 57'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Norrköpinga wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Norrköpinga otworzyli wynik. W 38. minucie Samuel Adeniyi dał prowadzenie swojemu zespołowi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Sead Haksabanovic.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Norrköpinga.

Wysiłki podejmowane przez zespół Degerfors IF w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Abdelrahman Saidi. Sytuację bramkową stworzył Erik Lindell.

W 62. minucie arbiter pokazał kartkę Samuelowi Adeniyiemu z drużyny gospodarzy. W 65. minucie za Samuela Adeniyiego wszedł Christoffer Nyman. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Victor Kaj, zawodnik gości.

W 74. minucie Sargon Abraham został zmieniony przez Karla Bertilssona, a w piątej minucie doliczonego czasu spotkania za Abdelrahmana Saidiego wszedł na boisko Ferhad Ayaz, co miało wzmocnić jedenastkę Degerfors IF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ari Freyr Skúlasona na Christophera Nilssona oraz Christoffera Nymana na Maica Ndongalę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Christos Emil Gravius
74′ Ari Freyr Skúlason
Anton Kralj
 38′ 62′ 65′ Samuel Adeniyi Adegbenro
Jonathan Tamimi Syberg
74′ Christopher Rasmus Nilsson Telo
Tomas Christoffer Wiktorsson
Manasse Kusu
Ferhad Ayaz90′
83′ Maic Ndongala Namputu Sema
Karl Johan Walter Bertilsson74′
65′ 83′ Christoffer Åke Sven Nyman
Adhavan Rajamohan

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Degerfors IF w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.