IFK Goeteborg - Kalmar FF 0-2 (0-1). Liga szwedzka - 21. kolejka Allsvenskan

27 września na Nya Ullevi w Göteborgu odbyło się spotkanie 21. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Goeteborgu i Kalmara. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kalmara 2-0. Na stadionie zasiadło 6 384 widzów.

21. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-09-27 19:00 | Stadion: Nya Ullevi | Widzów: 6384 | Arbiter: Kristoffer Karlsson
IFK Goeteborg
Kalmar FF
0
2
Romário 17'
J. Ring 60'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 starć drużyna Goeteborgu wygrała 18 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 11. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Goeteborgu oraz dwie drużynie przeciwnej.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Romário wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kalmara, strzelając gola w 17. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Erik Ring.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Carl Johansson, zawodnik gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kalmara.

W 53. minucie Isak Jansson zastąpił Victora Backmana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kalmara w 60. minucie spotkania, gdy Erik Ring zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Nils Fröling.

W 61. minucie kartkę dostał Victor Backman z jedenastki gości. Trener Kalmara wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Filipa Sachpekidisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Nils Fröling. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Kalmara doszło do zmiany. Jan Bergqvist wszedł za Noah Shamouna.

Po chwili trener Goeteborgu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Gustaf Norlin, a murawę opuścił Alexander Jallow. W 80. minucie w drużynie Kalmara doszło do zmiany. Erik Israelsson wszedł za Romária. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Goeteborg: Augustowi Erlingmarkowi w 82. i Kevinowi Yakobowi w 89. minucie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Tobias Andersson
44′ Carl Johansson
Piotr Johansson
Mattias Bjarsmyr
Lars Sætra
Bernardo Vilar Estevão Jeronimo
Rasmus Stellan Sjöstedt
4′ 75′ Alexander Jallow
Karl Sebastian Ring9′
Hosam Aiesh
Noah Shamoun67′
Gustav Svensson
Oliver Berg
82′ August Erlingmark
Romário Pereira Sipião  17′ 80′
89′ Kevin Yakob
Erik Jonathan Ring  60′
8′ Marcus Berg
Johan Stenmark
75′ Gustaf Norlin
Victor Backman53′ 61′
Alfons Nygaard
Erik Gustav Roger Israelsson80′
Robin Söder
Filip Filipos Lars Sachpekidis67′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast drużyna Kalmara w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.