IFK Goeteborg - Djurgardens Sztokholm 3-0 (1-0). Liga szwedzka - 25. kolejka Allsvenskan

28 października na Gamla Ullevi w Göteborgu odbył się mecz 25. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Goeteborgu i Djurgardens. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Goeteborgu 3-0. Na stadionie stawiło się 12 251 widzów.

25. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-10-28 19:00 | Stadion: Gamla Ullevi | Widzów: 12251 | Arbiter: Kaspar Sjöberg
T. Sana 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków jedenastka Djurgardens wygrała 21 razy i zanotowała 14 porażek oraz 12 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Djurgardens próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Goeteborgu w 20. minucie spotkania, gdy August Erlingmark zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Rasmus Schüller z Djurgardens. Była to 43. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Goeteborgu.

Zespół Djurgardens ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Goeteborgu, strzelając kolejnego gola. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Marcus Berg. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Oscar Vilhelmsson.

Prawie natychmiast Tobias Sana wywołał eksplozję radości wśród kibiców Goeteborgu, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie starcia. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zanotował Alexander Jallow.

Chwilę później trener Djurgardens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Joel Asoro, a murawę opuścił Karl Holmberg. W 69. minucie za Edwarda Chilufyę wszedł Jesper Nyholm. W tej samej minucie w zespole Djurgardens doszło do zmiany. Isak Hien wszedł za Nicklasa Bärkrotha.

A kibice Goeteborgu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kevina Yakoba. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Oscar Vilhelmsson. W 79. minucie Emmanuel Banda został zmieniony przez Curtisa Edwardsa, co miało wzmocnić jedenastkę Djurgardens. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hosama Aiesha na Gustafa Norlina w 85. minucie oraz Simona Therna na Filipa Ambroza w tej samej minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Jacob Hugo Une-Larsson
 20′ August Erlingmark
Hjalmar Ekdal
Oscar Wendt
Carl Elliot Leifson Käck
85′ Hosam Aiesh
Emmanuel Justine Rabby Banda79′
Gustav Svensson
Magnus Lennart Eriksson
 52′ Tobias Sana
Rasmus Schüller43′
90′ Simon Thern
Edward Chilufya69′
 50′ Marcus Berg
Karl Albin Elis Holmberg53′
71′ Oscar Vilhelmsson
Nicklas Robert Bärkroth69′
Ole Soederberg
Aleksandr Vasyutin
Bernardo Vilar Estevão Jeronimo
Isak Hien69′
90′ Filip Ambroz
Jesper Löfgren
Isak Dahlqvist
Jesper Gunnar Fernando Nyholm69′
85′ Gustaf Norlin
Albion Ademi
71′ Kevin Yakob
Curtis Garry Edwards79′
Robin Söder
Joel Joshghene Asoro53′

Przewaga zespołu Djurgardens w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników Goeteborgu żadną kartką, natomiast piłkarzom Djurgardens przyznał jedną żółtą.

Zespół Goeteborgu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Djurgardens w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.