IFK Goeteborg - AIK Fotboll 2-0 (2-0). Liga szwedzka - 2. kolejka Allsvenskan

W spotkaniu 2. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 19 kwietnia, jedenastka Goeteborgu wygrała z Fotboll 2-0 (2-0). Mecz na Gamla Ullevi w Göteborgu obejrzało 8 widzów.

K. Sigþórsson 3',38'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 51 starć drużyna Fotboll wygrała 22 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Goeteborgu w trzeciej minucie spotkania, gdy Kolbeinn Sigthorsson zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Hosam Aiesh.

Między 22. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Goeteborgu i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Fotboll ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Goeteborgu, strzelając kolejnego gola. W 38. minucie Kolbeinn Sigthorsson po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Asystę przy bramce zaliczył Simon Thern.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Sebastian Eriksson, zawodnik Goeteborgu. W 61. minucie za Bojana Radulovicia wszedł Henok Goitom.

Między 63. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Goeteborgu: Kolbeinn Sigthorsson, Hosam Aiesh, Simon Thern, August Erlingmark, na ich miejsce weszli: Kevin Yakob, Gustaf Norlin, Marek Hamszik, Pontus Wernbloom. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Saku Severiego, Nabila Bahouiego, Bilala Husseina zajęli: Maximiliano Silva, Tom Strannegård, Ebenezer Ofori. W 81. minucie arbiter pokazał kartkę Maximilianowi Silvie z Fotboll.

Carl Mikael Lustig
60′ Sebastian Eriksson
Sotirios Papagiannopoulos
Mattias Bjarsmyr
Goran Alexander Sjöström Milošević
25′ 63′ Hosam Aiesh
Sebastian Larsson
74′ Simon Thern
Saku Tuomas Severi Ylätupa68′
Alexander Jallow
Nicolás Marcelo Stefanelli
Alhassan Yusuf Abdullahi
Nabil Bahoui68′
85′ August Erlingmark
Bilal Hussein86′
 3′, 38′ 33′ 63′ Kolbeinn Sigthorsson
George Felix Michel Robert Melki
74′ Marek Hamszik
Yasin Abbas Ayari
63′ Gustaf Norlin
Ebenezer Ofori86′
85′ Pontus Wernbloom
Tom Strannegård68′
63′ Kevin Yakob
Henok Goitom61′
Alfons Nygaard
Maximiliano Stefan Silva Rojas68′ 81′

Przewaga drużyny Fotboll w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Goeteborgu, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy Fotboll obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.