Idrottsklubben Sirius - Malmo Fotbollforening 2-1 (1-1). Liga - 17. kolejka

7 sierpnia na Studenternas Idrottsplats w Uppsali odbył się mecz 17. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami IK Sirius i Malmo FF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem IK Sirius 2-1.

7 sierpnia  na Studenternas Idrottsplats w Uppsali odbył się mecz  17. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami IK Sirius  i Malmo FF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem IK Sirius 2-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół IK Sirius wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż 11 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marcusowi Mathisenowi z IK Sirius. Była to 15. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malmo FF w 18. minucie spotkania, gdy Jo Berget zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Moustafa Zeidan.

W 40. minucie Jo Berget został zastąpiony przez Josepha Ceesaya.

Jedenastka IK Sirius nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Marcus Mathisen. Przy zdobyciu bramki pomagał Daniel Stensson.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę obejrzał Jakob Voelkerling z drużyny IK Sirius.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę IK Sirius przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie wynik ustalił Christian Kouakou.

W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy Malmo FF: Veljko Birmancevic, Hugo Larsson, a na ich miejsce weszli Isaac Thelin, Felix Beijmo. Chwilę później trener IK Sirius postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jakoba Voelkerlinga wszedł Kristopher Da Graca, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie IK Sirius utrzymać prowadzenie. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Timowi Bjorkstromowi, piłkarzowi IK Sirius.

Trener Malmo FF postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Erdala Rakipa i na pole gry wprowadził napastnika Olę Toivonen. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 88. minucie boisko opuścili piłkarze IK Sirius: Edi Sylisufaj, Filip Olsson, a na ich miejsce weszli Christian Kouakou, Filip Rogic. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Arbiter nie ukarał zawodników Malmo FF żadną kartką, natomiast piłkarzom IK Sirius pokazał trzy żółte.

Drużyna IK Sirius w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Malmo FF wymieniła czterech graczy.