Idrottsklubben Sirius - Idrottsforeningen Kamraterna Goteborg 1-2 (1-1). Liga - 11. kolejka

W starciu 11. kolejki Allsvenskan, które rozegrane zostało 27 czerwca, drużyna IK Sirius przegrała z IFK Goteborg 1-2 (1-1). Mecz na Studenternas Idrottsplats w Uppsali obejrzało 6 794 widzów.

W  starciu 11. kolejki  Allsvenskan, które rozegrane zostało 27 czerwca, drużyna IK Sirius przegrała  z IFK Goteborg  1-2 (1-1). Mecz na Studenternas Idrottsplats w Uppsali obejrzało 6 794 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół IFK Goteborg wygrał aż siedem razy, zremisował sześć, a przegrał tylko trzy.

Już w pierwszych minutach zespół IK Sirius próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Patrikowi Lagemyrowi, zawodnikowi IK Sirius.

W tym czasie to piłkarze IK Sirius otworzyli wynik. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Kouakou. Przy strzeleniu gola asystował Patrik Lagemyr.

Zawodnicy IFK Goteborg nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył Gustaf Norlin.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Laorentowi Shabaniemu z IK Sirius.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IFK Goteborg w 61. minucie spotkania, gdy Kevin Yakob strzelił drugiego gola. W 78. minucie w drużynie IFK Goteborg doszło do zmiany. Sebastian Eriksson wszedł za Amira Al-Ammariego.

W tej samej minucie za Gustafa Norlina wszedł Emil Salomonsson. W 79. minucie Jamie Roche został zmieniony przez Adama Hellborga, a za Kristophera Da Gracę wszedł na boisko Kevin Wright, co miało wzmocnić zespół IK Sirius. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kevina Yakoba na Oscara Vilhelmssona w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu oraz Hosama Aiesha na Linusa Carlstranda w tej samej minucie. Minutę później kartkami zostali ukarani Marcus Mathisen z IK Sirius i Warner Hahn, Oscar Vilhelmsson z jedenastki IFK Goteborg.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Przewaga zespołu IK Sirius w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom IK Sirius, natomiast piłkarzom IFK Goteborg przyznał dwie.

Zespół IK Sirius w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna IFK Goteborg w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.