Idrottsforeningen Kamraterna Norrkoping - Idrottsklubben Sirius 0-1 (0-0). Liga - 12. kolejka

3 lipca na Nya Parken odbył się mecz 12. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami IFK Norrkoping i IK Sirius. Starcie zakończyło się zwycięstwem IK Sirius 1-0.

3 lipca  na Nya Parken odbył się mecz  12. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami IFK Norrkoping  i IK Sirius. Starcie zakończyło się zwycięstwem IK Sirius 1-0.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół IFK Norrkoping wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie Christoffer Nyman zastąpił Darrella Tibella.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Eman Markovic, zawodnik IFK Norrkoping. W 45. minucie boisko opuścili zawodnicy IK Sirius : Yukiya Sugita, Filip Olsson, a na ich miejsce weszli Edi Sylisufaj, Edi Sylisufaj. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedynego gola meczu strzelił Yukiya Sugita dla jedenastki IK Sirius. Bramka padła w tej samej minucie. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Jacobowi Ortmarkowi z drużyny IFK Norrkoping.

W następstwie utraty gola trener IFK Norrkoping postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Daniela Eida i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Limę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole IFK Norrkoping doszło do zmiany. Maic Sema wszedł za Egzona Binaku. Niedługo później trener IK Sirius postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Patrika Lagemyra wszedł Kevin Wright, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie IK Sirius utrzymać prowadzenie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom IK Sirius: Kevinowi Wrightowi w 86. minucie i Davidowi Mitovowi-Nilssonowi w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce IK Sirius doszło do zmiany. Karl Larson wszedł za Arona Bjarnasona.

Zespół IFK Norrkoping miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka IFK Norrkoping wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna IK Sirius wymieniła czterech zawodników.