Idrottsforeningen Kamraterna Norrkoping - Degerfors Idrottsforening 2-0 (1-0). Liga - 17. kolejka

W meczu 17. kolejki Allsvenskan, który rozegrany został 6 sierpnia, jedenastka IFK Norrkoping zwyciężyła z Degerfors IF 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Nya Parken.

W  meczu 17. kolejki  Allsvenskan, który rozegrany został 6 sierpnia, jedenastka IFK Norrkoping zwyciężyła  z Degerfors IF  2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Nya Parken.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IFK Norrkoping w 33. minucie spotkania, gdy Christoffer Nyman zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Godswill Ekpolo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny IFK Norrkoping.

Między 66. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom IFK Norrkoping i jedną drużynie przeciwnej. W 71. minucie Sean Sabetkar zastąpił Diego Camposa.

Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze IFK Norrkoping: Ari Skulason, Laorent Shabani, Jonathan Levi, na ich miejsce weszli: Dino Salihovic, Andri Gudjohnsen, Maic Sema. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dijana Vukojevica, Erika Lindella zajęli: Johan Bertilsson, Albin Morfelt. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Rasmusowi Orqvistowi, zawodnikowi Degerfors IF. Chwilę później trener IFK Norrkoping postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Christoffera Nymana wszedł Daniel Eid, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce IFK Norrkoping utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce IFK Norrkoping udało się strzelić gola i wygrać.

W 85. minucie w drużynie Degerfors IF doszło do zmiany. Daniel Krezic wszedł za Elyasa Bouzaienego. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia kartkę dostał Adam Carlen z Degerfors IF.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 89. minucie drugiego gola dla piłkarzy IFK Norrkoping strzelił Arnor Sigurdsson.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza IFK Norrkoping. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Zawodnicy IFK Norrkoping obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.