Idrottsforeningen Kamraterna Goteborg - Hammarby Idrottsforening 0-1 (0-0). Liga - 18. kolejka

15 sierpnia na Gamla Ullevi odbył się pojedynek 18. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami IFK Goteborg i Hammarby IF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hammarby IF 1-0. Na stadionie zasiadło 17 351 widzów.

15 sierpnia  na Gamla Ullevi odbył się pojedynek  18. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami IFK Goteborg  i Hammarby IF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hammarby IF 1-0. Na stadionie zasiadło 17 351 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Hammarby IF wygrała aż dziewięć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 31. minucie sędzia pokazał kartkę Mohanadowi Jeahzemu, piłkarzowi Hammarby IF.

W 32. minucie Kevin Yakob z zespołu IFK Goteborg uratował swoją jedenastkę przed stratą bramki broniąc karnego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie Abdelrahman Saidi został zmieniony przez Bubacarra Trawally'ego. W 60. minucie Eman Markovic został zmieniony przez Gustafa Norlina, co miało wzmocnić drużynę IFK Goteborg. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeppe Andersena na Pavle Vagica w 72. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hammarby IF w 77. minucie spotkania, gdy Bubacarr Trawally zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Darijan Bojanic.

W 83. minucie Veton Berisha został zmieniony przez Davida Conchę, a za Darijana Bojanica wszedł na boisko Shaquille Pinas, co miało wzmocnić jedenastkę Hammarby IF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandra Jallowa na Saidu Salisu. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Nahir Besara z zespołu Hammarby IF. Była to 90. minuta spotkania.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy IFK Goteborg żadną kartką, natomiast zawodnikom Hammarby IF przyznał dwie żółte.

Drużyna IFK Goteborg w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Hammarby IF w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.