Idrottsforeningen Kamraterna Goteborg - Gymnastik och Idrottsforeningen Sundsvall 2-0 (0-0). Liga - 10. kolejka

28 maja na Gamla Ullevi odbyło się starcie 10. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami IFK Goteborg i GIF Sundsvall. Mecz zakończył się zwycięstwem IFK Goteborg 2-0.

28 maja  na Gamla Ullevi odbyło się starcie  10. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami IFK Goteborg  i GIF Sundsvall. Mecz zakończył się zwycięstwem IFK Goteborg 2-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna IFK Goteborg wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna IFK Goteborg zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki GIF Sundsvall była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Carl Johansson z zespołu IFK Goteborg. Była to 44. minuta spotkania.

W 58. minucie sędzia ukarał kartką Forresta Lasso, piłkarza GIF Sundsvall. W 61. minucie za Oscara Vilhelmssona wszedł Gustaf Norlin.

Po chwili trener GIF Sundsvall postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ludviga Navika wszedł Dennis Olsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna GIF Sundsvall nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W 74. minucie kartkę otrzymał Gustaf Norlin z IFK Goteborg. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze IFK Goteborg: Hussein Carneil, Johan Bangsbo, a na ich miejsce weszli Hosam Aiesh, Mattias Bjarsmyr.

Trener IFK Goteborg postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Kevina Yakoba i na pole gry wprowadził napastnika Erika Sorgę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole GIF Sundsvall doszło do zmiany. Marcus Burman wszedł za Ronalda Damusa.

Jedenastce IFK Goteborg w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już siedem celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Marcus Berg.

W doliczonym czasie gry w drużynie GIF Sundsvall doszło do zmiany. Alexander Larsson wszedł za Saku Ylatupę.

Zespół GIF Sundsvall ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka IFK Goteborg, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Marcus Berg po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

Dwie minuty później w drużynie IFK Goteborg doszło do zmiany. Emil Salomonsson wszedł za Marcusa Berga. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Zespół IFK Goteborg zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Zawodnicy IFK Goteborg obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna IFK Goteborg w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół GIF Sundsvall w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.