Idrottsforeningen Elfsborg - Varbergs Boll och Idrottsallskap 4-1 (1-1). Liga - 11. kolejka

27 czerwca na Boras Arena w Borasie odbyło się starcie 11. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Elfsborg i Varbergsu BoIS. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Elfsborg 4-1.

27 czerwca  na Boras Arena w Borasie odbyło się starcie  11. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Elfsborg  i Varbergsu BoIS. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Elfsborg 4-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Elfsborg wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie w zespole Varbergsu BoIS doszło do zmiany. Hampus Zackrisson wszedł za Jona Birkfeldta.

W 19. minucie sędzia przyznał kartkę Alexandrowi Bernhardssonowi z jedenastki Elfsborg. W 20. minucie za Hampusa Zackrissona wszedł Eliton Junior. W 31. minucie kartkę dostał Gustav Henriksson, piłkarz Elfsborg.

W tym czasie to zawodnicy Varbergsu BoIS otworzyli wynik. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy z karnego bramkę zdobył Robin Simovic.

Drużyna Varbergsu BoIS niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, zespół Elfsborg doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Alexander Bernhardsson. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie w drużynie Elfsborg doszło do zmiany. Sveinn Gudjohnsen wszedł za Pera Fricka. Trener Elfsborg postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jeppe Okkelsa i na pole gry wprowadził napastnika Jacoba Ondrejkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 63. minucie w drużynie Elfsborg doszło do zmiany. Rasmus Alm wszedł za Alexandra Bernhardssona. Chwilę później trener Varbergsu BoIS postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Desa Kunsta. Na boisko wszedł Tashreeq Matthews, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 65. minucie boisko opuścili zawodnicy Varbergsu BoIS: Albin Winbo, Robin Tranberg, a na ich miejsce weszli Alexander Johansson, Oliver Alfonsi.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Simon Olsson. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Rasmus Alm.

Jedenastka Varbergsu BoIS ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Elfsborg, zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem meczu zmusił do kapitulacji bramkarza Rasmus Alm.

W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy Elfsborg: Oscar Aga, Oliver Zanden, a na ich miejsce weszli Noah Soderberg, Simon Strand. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Gideonowi Mensahowi z Varbergsu BoIS. Była to 90. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Elfsborg w 90. minucie spotkania, gdy Johan Larsson strzelił czwartego gola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Jedenastka Elfsborg zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Elfsborg, a piłkarzom Varbergsu BoIS pokazał jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.