Idrottsforeningen Elfsborg - Idrottsforeningen Kamraterna Goteborg 3-1 (2-1). Liga - 9. kolejka

22 maja na Boras Arena w Borasie odbyło się spotkanie 9. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Elfsborg i IFK Goteborg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Elfsborg 3-1.

22 maja  na Boras Arena w Borasie odbyło się spotkanie  9. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Elfsborg  i IFK Goteborg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Elfsborg 3-1.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Elfsborg wygrał sześć razy i zanotował cztery porażki oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Elfsborg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Per Frick.

Zawodnicy IFK Goteborg nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Marcus Berg. Asystę zanotował Kevin Yakob.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Elfsborg przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie Johan Larsson dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce zaliczył Emmanuel Boateng.

W 47. minucie sędzia przyznał kartkę Leo Vaisanenowi z jedenastki Elfsborg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Elfsborg w 55. minucie spotkania, gdy Oliver Zanden strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Jacoba Ondrejki.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener IFK Goteborg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Amira Al-Ammariego. Na boisko wszedł Gustaf Norlin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie za Hosama Aiesha wszedł Hussein Carneil. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze Elfsborg: Alexander Bernhardsson, Noah Soderberg, Sveinn Gudjohnsen, a na ich miejsce weszli Rasmus Alm, Emmanuel Boateng, Per Frick.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Alexandra Bernhardssona, zawodnika Elfsborg. Chwilę później trener Elfsborg postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jacoba Ondrejkę wszedł Simon Strand, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Elfsborg utrzymać prowadzenie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej drugiej minucie meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Elfsborg: Andre Romerowi i Simonowi Strandowi.

W tej samej minucie w drużynie Elfsborg doszło do zmiany. Michael Baidoo wszedł za Simona Olssona. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Arbiter nie ukarał piłkarzy IFK Goteborg żadną kartką, natomiast zawodnikom Elfsborg przyznał cztery żółte.

Zespół Elfsborg w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna IFK Goteborg w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.