Helsingborgs IF - Falkenbergs FF 0-0. Liga szwedzka - 29. kolejka Allsvenskan

W spotkaniu 29. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 29 listopada, zespół Helsingborgs zremisował z Falkenbergs 0-0. Pojedynek odbył się na Olympia.

29. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2020-11-29 14:30 | Stadion: Olympia | Arbiter: Glenn Nyberg
Helsingborgs IF
Falkenbergs FF
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Helsingborgs wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Helsingborgs: Martinowi Olssonowi w 11. i Anthony'emu van den Hurkowi w 39. minucie.

Na drugą połowę drużyna Helsingborgs wyszła w zmienionym składzie, za Aleksa Anderssona wszedł Max Svensson. W 70. minucie Jacob Ericsson został zastąpiony przez Tibora Brinka-Jozę.

W tej samej minucie trener Falkenbergs postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Nsima Peter, a murawę opuścił Edi Sylisufaj. Trener Helsingborgs postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Andreasa Landgrena i na pole gry wprowadził napastnika Rasmusa Jönssona, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 87. minucie w jedenastce Helsingborgs doszło do zmiany. Shkodran Maholli wszedł za Anthony'ego van den Hurka.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Nsimie Peterowi z Falkenbergs. Była to 90. minuta meczu.

Mahmut Özen
11′ Martin Olsson
Carl Johansson
Kebba Ceesay
Grégoire Amiot
Brandur Hendriksson Olsen
Jacob Ericsson70′
71′ Andreas Landgren
Christoffer Carlsson
Mikkel Diskerud
Kalle Söderström
Adam Eriksson
Marcus Mathisen
46′ Alex Timossi Andersson
Anton Wede
39′ 87′ Anthony van den Hurk
Tibor Brink-Joza70′
46′ Max Svensson
Tobias Karlsson
Jakob Voelkerling-Persson
Axel Norén
Alhaji Gero
Sander van Looy
71′ Rasmus Jönsson
Matthew Garbett
87′ Shkodran Maholli
Nsima Peter70′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Helsingborgs, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Drużyna Helsingborgs w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.