Helsingborgs Idrottsforening - Kalmar Fotbollsforening 1-1 (0-1). Liga - 12. kolejka

2 lipca na Olympia odbył się mecz 12. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Helsingborgs IF i Kalmar FF. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

2 lipca  na Olympia odbył się mecz  12. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Helsingborgs IF  i Kalmar FF. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Kalmar FF wygrała aż sześć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Emilowi Hellmanowi z Helsingborgs IF. Była to 14. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kalmar FF w 37. minucie spotkania, gdy Lars Saetra strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Simon Skrabb.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kalmar FF.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Wilhelm Loeper, zawodnik Helsingborgs IF. W 67. minucie za Wilhelma Loepera wszedł Joseph Amoako.

W tej samej minucie w drużynie Helsingborgs IF doszło do zmiany. Rasmus Jonsson wszedł za Benjamina Acquaha. W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Simonowi Skrabbowi z jedenastki Kalmar FF. W 77. minucie Simon Skrabb został zmieniony przez Noaha Shamouna, co miało wzmocnić zespół Kalmar FF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Lingmana na Dennisa Olssona.

Po chwili trener Kalmar FF postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Isaka Janssona wszedł Johan Stenmark, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Kalmar FF nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Trener Helsingborgs IF postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Emila Hellmana i na pole gry wprowadził napastnika Assada Al Hamlawiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 90. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Anthony van den Hurk.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Kalmar FF: Erik Israelsson, Victor Backman, a na ich miejsce weszli Nahom Netabay, Oliver Berg. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Piłkarze Helsingborgs IF obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.