Helsingborgs Idrottsforening - Idrottsklubben Sirius 0-0. Liga - 18. kolejka

W pojedynku 18. kolejki Allsvenskan, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Helsingborgs IF zremisowała z IK Sirius 0-0. Starcie odbyło się na Olympia.

W  pojedynku 18. kolejki  Allsvenskan, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Helsingborgs IF zremisowała  z IK Sirius  0-0. Starcie odbyło się na Olympia.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka IK Sirius wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie za Ediego Sylisufaja wszedł Adam Hellborg. Od 61 minuty boisko opuścili zawodnicy Helsingborgs IF : Wilhelm Loeper, Rasmus Wiedesheim-Paul, Arian Kabashi, na ich miejsce weszli: Abdul Khalili, Amar Muhsin, Rasmus Jonsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jamie Rochego, Patrika Lagemyra, Christiana Kouakou zajęli: Yukiya Sugita, Tashreeq Matthews, Jakob Voelkerling.

Od 66. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom IK Sirius i dwie drużynie przeciwnej.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Helsingborgs IF, a zawodnikom IK Sirius przyznał trzy.

Drużyna Helsingborgs IF w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka IK Sirius w drugiej połowie dokonała czterech zmian.