Helsingborgs Idrottsforening - Idrottsforeningen Kamraterna Varnamo 1-4 (1-0). Liga - 9. kolejka

W starciu 9. kolejki Allsvenskan, które rozegrane zostało 21 maja, zespół Helsingborgs IF przegrał z Varnamem 1-4 (1-0). Spotkanie odbyło się na Olympia.

W  starciu 9. kolejki  Allsvenskan, które rozegrane zostało 21 maja, zespół Helsingborgs IF przegrał  z Varnamem  1-4 (1-0). Spotkanie odbyło się na Olympia.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów zespół Helsingborgs IF wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Albertowi Ejupiemu z drużyny Helsingborgs IF.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Helsingborgs IF w 23. minucie spotkania, gdy Anthony van den Hurk zdobył pierwszą bramkę. W 36. minucie sędzia pokazał kartkę Kimowi Olssonowi, zawodnikowi Helsingborgs IF.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Helsingborgs IF.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Ravy Dozi z Helsingborgs IF. Była to 56. minuta spotkania. W 58. minucie Lucas Lingman zastąpił Adama Kaieda.

Trener Varnama postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił obrońcę Victora Larssona i na pole gry wprowadził napastnika Edvina Becirovica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Drużyna Varnama nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Marcus Antonsson.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 71. minucie Abdussalam Magashy dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola pomagał Edvin Becirovic.

W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy Helsingborgs IF: Joseph Amoako, Rasmus Karjalainen, a na ich miejsce weszli Kim Olsson, Albert Ejupi.

Drużyna Helsingborgs IF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Varnama, strzelając kolejnego gola. W 80. minucie Marcus Antonsson po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-3. W zdobyciu bramki pomógł Oscar Johansson.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy Varnama: Charlie Vindehall, Hampus Nasstrom, a na ich miejsce weszli Oscar Johansson, William Kenndal.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 1-4 podwyższył Charlie Vindehall.

Minutę później w zespole Varnama doszło do zmiany. Erick Brendon wszedł za Marcusa Antonssona. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Varnama żadną kartką, natomiast zawodnikom Helsingborgs IF pokazał trzy żółte.

Jedenastka Helsingborgs IF w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Varnama w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.